Hlavní navigace

Společnosti Et netera a První multimediální ohlásily největší akvizici na českém trhu internetových firem.

[Tisková zpráva] Praha, 22. dubna 2010 – Dvě přední české internetové agentury se rozhodly spojit své síly a vytvořit největší full service firmu v oblasti internetových technologií a nových médií. Akciová společnost Et netera, dodavatel špičkových IT a marketingových služeb v prostředí internetu, kupuje 100% podíl v nejstarší české internetové agentuře První multimediální. Vznikne tak subjekt pokrývající celé spektrum služeb od složitých a velkých IT řešení přes marketingové kampaně a projekty v sociálních sítích až k nákupu on-line médií. Konsolidovaný obrat obou společností, počítaný od května 2010, by měl na konci roku 2010 dosáhnout 130 000 000 Kč.

Sdílet

Jak k tomu došlo?
První multimediální hledala strategického partnera pro rozvoj svého podnikání v minulosti již několikrát. Nikdy se však neobjevil partner natolik vhodný z pohledu budoucí strategie, aby majitelé dali akvizici zelenou. Rozhodli se tedy pokračovat ve zvětšování firmy vlastním růstem. Bohužel, sadou neuvážených kroků bývalého managementu a špatných investic se firma dostala do provozních problémů, ze kterých vedla nejlepší cesta přes silného a stabilního partnera. V té chvíli začala akviziční jednání s akciovou společností Et netera, která byla dlouhodobě spřátelenou firmou, především v osobní rovině majitelů obou společností. Velká vzájemná důvěra a chuť spojit síly byly důvodem, proč se povedlo celou transakci realizovat hladce a v rekordně krátkém čase. Obě firmy jsou na trhu známé svým přístupem ke klientům i zaměstnancům v duchu fair play, z pohledu majitelů i současných managementů naprosto kompatibilní v lidské rovině a všech 100 zaměstnanců se na společnou práci a další růst společností těší.

Co obě společnosti vzájemně od akvizice očekávají?
Společnost Et netera je již 13 let na trhu známá jako velký, stabilní dodavatel internetových řešení. První multimediální si za 15 let své existence vydobyla postavení přední kreativní agentury s přesahem do IT řešení, je silná v designu, multimédiích, on-line marketingu a sociálních sítích.

Skloubením silného IT zázemí, projektového řízení a technologické vyspělosti se špičkou webové kreativy vzniká na trhu největší a skutečně fullservisová společnost.Finanční pozadí celé transakce zůstává mezi majiteli obou firem a nebude komunikováno.

ET NETERA a.s. (www.etnetera.cz) je ryze česká společnost, která pro své zákazníky vytváří weby. Zpravidla rozsáhlé, sofistikované (oh – lala ;)) a něčím výjimečné. Naši spokojení klienti díky nim komunikují se zákazníky, partnery a zaměstnanci, prodávají, nakupují, zkrátka dělají svůj byznys. Za svou práci ET NETERA získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění. Mezi klienty společnosti patří např. Annonce, Ahold, Datart, DVC (i-legalne.cz), EMG (knizniweb.cz), Fortuna, Telefónica O2, Siemens, Staropramen, Volksbank a další.

První multimediální s.r.o. (www.multimedia.cz) je přední česká internetová full service komunikační agentura, která nabízí klientům unikátní a vyvážený mix marketingového pohledu a špičkových technologických řešení s technickou infrastrukturou 24/7. Konkurenční výhodou První multimediální je schopnost propojit marketingové záměry a cíle klientů s technologicky náročnými systémy pro podporu prodeje a přímý prodej. Projekty 1.M jsou koncipovány s ohledem na jasně měřitelný obchodní přínos a efektivitu, což dokládá celá řada ocenění, např. vítěz kategorií B2B (2006), Auto-moto (2006) a B2C (2005) v soutěži efektivity „Internet Effectiveness Awards“. Hlavními klienty První multimediální jsou např. Import Volkswagen group (Audi, VW, Seat, Auto-plus), Škoda Auto (skodaplus.cz), Jan Becher Pernod Ricard, Allianz, Philips, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Leasing, Nokia Česká/Slovenská republika, Porsche, Metrostav, ZOO Praha. První multimediální je jedním ze zakládajících členů profesní organizace Asociace.BIZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).