Hlavní navigace

Et netera dokončila proces spojení s První multimediální. Výsledkem je rozdělení služeb a řada personálních změn.

[Tisková zpráva] Praha, 1. března 2011 – Společnost Et netera, přední český dodavatel e-business řešení, dokončila finálně celý proces spojení s První multimediální. Vznikly tak dvě části. Divize „webů“, která pokrývá dosavadní služby a produkty společnosti Et netera, tedy korporátní weby, e-shopy a další, především technologicky rozsáhlejší projekty. Druhá, nově přestavěná divize První multimediální se naopak zaměří na kreativní, marketingové projekty, sociální sítě a webovou analytiku.

Sdílet

Obě divize mají společné fi­nanční a provozní řízení,  které vede Martin Palička, sales&marketing pod taktovkou Petra Jareše a generálního ředitele, Martina Černohorského. „Obě firmy poskytovaly jak služby kreativního charakteru, tak technologicky náročnější projekty. To jsme nyní spojili a znovu oddělili. Více technologické projekty tak bude řešit divize webů, marketingové kampaně pak divize První multimediální,“ uvedl Martin Černohorský, generální ředitel společnosti Et netera. Divizi webů povede nově coby výkonný ředitel Pavel Pola, dosavadní technický ředitel.

Divize První multimediální prošla procesem restrukturalizace a nyní má ambici stát se přední agenturou v oblasti digitálních médií. Pod vedením Jiřího Štěpána se bude soustředit především na marketingové kampaně, kam chce do oblasti kreativy vnést důraz na efektivitu a měření úspěšnosti. „Pro většinu digitálních agentur je kreativa alfou a omegou jejich snažení. My vidíme význam slova „kreativní“ především v nalezení originálních cest, jak přinést zákazníkům reálné výsledky, spíše než v lovení cen za nejvtipnější reklamu,“ řekl Jiří Štěpán, nový výkonný ředitel divize První multimediální.

Všichni zaměstnanci bývalé První multimediální s.r.o. přešli pod mateřskou společnost Et netera. 

Personální změny

Spolu s celým procesem akvizice došlo i k řadě personálních změn.

Michal Kříž. Bývalý spolumajitel a ředitel První multimediální se bude věnovat business developementu, tedy vyhledávání nových obchodních příležitostí a vymýšlení kreativních kampaní.

Daniel Kafka. Rovněž bývalý spolumajitel První multimediální ukončil své působení coby zaměstnanec, ale se společností Et netera bude i nadále velmi úzce spolupracovat. Mediální agentura Fragile media, kterou vlastní se stala exkluzivním partnerem společnosti Et netera pro mediální strategie a nákup médií.

Jiří  Štěpán. Dosavadní ředitel pro výzkum a technologie společnosti Et netera se stává novým výkonným ředitelem divize První multimediální.

Pavel Pola. Dosud působil coby technický ředitel společnosti Et netera, nyní přebírá roli výkonného ředitele webové divize.

Martin Palička. Staronovýfinanční a provozní ředitel společnosti Et netera vedl poslední rok a čtvrt jako výkonný ředitel společnost PragueBest a nyní se vrací na místo činu. Znovu se ujme své původní role provozního a finančního ředitele celé skupiny Et netera, kam momentálně spadá kromě První multimediální i společnost Atobo provozující pracovní portál Spravnykrok.cz.

Ondřej Čihař. Dosavadní marketingový manažer Et netera se přesunul na pozici kreativního ředitele První multimediální, kam by měl přinést více kreativního ducha zaměřeného na skutečné přínosy klientům.

 

ET NETERA a.s. (www.etnetera.cz) je ryze česká společnost, která pro své zákazníky vytváří weby. Weby velké rozsahem, nápadem, vlivem. Naši spokojení klienti díky nim komunikují se zákazníky, partnery a zaměstnanci, prodávají, nakupují, zkrátka dělají svůj byznys. Za svou práci ET NETERA získala mnohá zahraniční i tuzemská ocenění (Firma roku Hl. m. Prahy, IEA, IBA, EBA, Fast50 atd.). Mezi klienty společnosti patří např. Allianz, Annonce, Ahold, Datart, Fortuna, Nivea, Nokia, Telefónica O2, Siemens, Volksbank a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).