Hlavní navigace

ET NETERA spustila nový web společnosti Telefónica O2

[Tisková zpráva] Praha, 23. ledna 2008 – Společnost Et netera a.s., přední český dodavatel e-business řešení, spustila kompletně nový web společnosti Teléfonica O2 na adrese www.cz.O2.com. Hlavní změnou pro návštěvníky je nová struktura a navigace. Uživatelé na straně Telefónicy O2 zase získali díky nové verzi Content Management Systému jNetPublish nástroj insite editace umožňující vytvářet a upravovat obsah přímo na stránkách.

Sdílet

Jedním z důvodů pro vybudování zbrusu nového webu O2 bylo sjednotit služby do jednoho konceptu. V rámci rebrandingu, který se odehrál v loňském roce, získaly do té doby oddělené weby Eurotelu a Českého Telecomu společný design. Stránky však neměly jednotnou strukturu.

„Nynější web je z tohoto pohledu zcela nový, postavený na zelené louce. Weby pro mobil a pevnou jsme integrovali pod jeden zastřešující web. Služby, kterých je na stránkách přes pět set, jsou nyní konzistentní a lépe strukturované. Návštěvník by se proto měl na stránkách lépe orientovat a rychleji se dostat k tomu, co hledá,“ říká Andrew Winkel, vedoucí oddělení Interactive Media společnosti Telefónica O2. Stránky byly dále doplněny třeba o Flash průvodce, 3D modely telefonů, implementován byl Google vyhledávač.

Uživatelé ze strany pracovníků Telefónica O2 zase získali s novou verzí Content Management Systému jNetPublish insite editaci obsahu. „Insite editace umožňuje vytvářet a upravovat obsah webu přímo na stránkách. (viz ilustrační obrázek „Insite_edita­ce.jpg“) . Nový je i Layout editor. Pomocí něj lze měnit rozložení stránky i bez znalosti html (viz. Ilustrační obrázek „layout_editor­.jpg“),“ řekl Petr Jareš, sales manager společnosti Et netera a.s. Další novinkou je upravené workflow zjednodušující publikaci článků z editačního na publikační server.

Celý web tvoří více než 30 tisíc stránek a jeho výroba trvala téměř tři čtvrtě roku. Design a navigace je převážně dílem agentury Euro RSCG, společnost Et netera pak celý systém postavila na již zmíněném CMS jNetPublish.

ET NETERA a.s. (www.etnetera.cz) patří mezi přední české dodavatele ucelených e-business řešení a vlastních technologií. ET NETERA navrhuje, realizuje a provozuje podnikové portály, intranety, extranety, weby, zakázkové elektronické obchody (e-shopy), internetové platební systémy a jiné zakázkové webové aplikace. Produkty a služby se zaměřují na content management (CMS, ECM, WCM), document management (DMS), e-business konzultace, webdesign a garantovaný 24/7 provoz dodaných řešení. Mezi klienty společnosti patří Annonce, Ahold, Datart, DVC (i-legalne.cz), EMG (knizniweb.cz), Teléfonica O2, Siemens, Volksbank, a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).