Hlavní navigace

eTel s.r.o. oznámil finanční výsledky za rok 2006

[Tisková zpráva] Telekomunikační společnost dosáhla provozního hospodářského výsledku EBITDA ve výši 17,2 milionů Kč z celkových výnosů 241 milionů Kč.

Sdílet

Praha, 12. března 2007 – Telekomunikační společnost eTel s.r.o. dnes oznámila klíčové finanční výsledky hospodaření v roce 2006. Poprvé od zahájení činnosti v České republice společnost zaznamenala pozitivní hodnoty roční EBITDA a to ve výši 17,2 milionů Kč. Celkové výnosy byly ve srovnání s předchozím rokem stabilní a dosáhly výše 241 milionů Kč.

„S potěšením oznamujeme, že 2006 by pro eTel dosud nejlepším rokem na českém trhu,“ oznámil Stefan Lager, generální ředitel společnosti eTel s.r.o. „Pozitivní výsledky za tento rok jsou výrazem naší úspěšné transformace. Z původního zaměření na poskytování hlasových služeb se nyní soustředíme v České republice na nabídku kompletního portfolia hlasových, datových a internetových služeb středním a velkým nadnárodním společnostem v celé Evropě.“

Jak Stefan Lager dodává, příkladem výsledků transformace společnosti eTel na trhu je její úspěch při uzavírání nových významných smluv na poskytování datových služeb předním nadnárodním obchodním společnostem AAA Auto a Electroworld. Dalším faktorem, který podle Stefana Lagera v roce 2006 pomohl eTelu dosáhnout pozitivní hodnoty EBITDA, je jeho zaměření na úspory fixních nákladů souvisejících s provozem telekomunikační sítě a provozních nákladů.

Dne 20. prosince 2006 oznámila skupina eTel Group Limited, mateřská společnost eTel s.r.o., uzavření dohody s Telekom Austria AG o prodeji společností eTel v Rakousku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v České republice a Německu. Dokončení transakce závisí na schválení ze strany národních regulačních orgánů příslušných zemí.