Hlavní navigace

eTel vstupuje na trh s technologií ADSL

[Tisková zpráva]

Sdílet

eTel vstupuje na trh s technologií ADSL

Praha, 12. 5. 2003 – eTel Česká republika dnes oznamuje rozšíření svého portfolia služeb o připojení k internetu technologií ADSL (Asymetric Digital Subscriber Lan). Připojení k internetu pomocí ADSL je poskytováno ve spolupráci s Českým Telecomem, a. s., kde eTel tuto službu nakupuje za velkoobchodních podmínek a poskytuje ji koncovému uživateli. Český Telecom zajišťuje správu a údržbu služby. Společnost eTel podepsala smlouvu o přístupu k síti Českého Telecomu, a.s. využívající technologie BROADBAND dne 31. 5. 2003.

Společnost eTel nabízí připojení k internetu prostřednictvím ADSL ve třech variantách: eTel Standard, eTel Combi (balíček služeb eTel ADSL a eTel Voice) a eTel Professional. Všechny služby eTel ADSL jsou zpoplatněny formou aktivačního poplatku a měsíčního paušálu. Měsíční poplatek pokrývá provoz služby ADSL a není závislý na objemu přenesených dat.

Technologie ADSL umožňuje přenos velkých objemů dat po standardní telefonní lince bez omezení kapacity linky pro ISDN služby nebo analogovou telefonii. Je vhodná zejména pro menší a střední podniky.

Kapacitou i způsobem přenosu je eTel ADSL vhodným nástrojem i pro využití služby Video On Demand.

Služba je primárně dostupná v Praze, Brně a Ostravě a dále v téměř třech stech lokalitách na území České republiky; počet dostupných lokalit se zvyšuje každým dnem. eTel nabízí svým stávajícím i potenciálním zákazníkům ověřit si dostupnost služby v dedikované aplikaci na www.etel-group.cz. Další informace o službě ADSL i kompletní nabídce společnosti eTel naleznete na webové prezentaci společnosti eTel (www.etel-group.cz), v přiloženém ceníku a na níže uvedených kontaktech.