Jak ukazuje srovnání aktuálních výzkumů z účastnických zemí, řada mladých lidí dává na internetu k dispozici své osobní údaje. Obzvláště varovné informace přinesl průzkum v České republice, podle něhož 91% českých dětí, které užívají internet, poskytlo neznámé osobě svojí e-mailovou adresu, 79% svojí fotografii a 72% svoje telefonní číslo. Podobná situace je však podle koordinátorů projektu EU Kids Online i v ostatních zemích. Ke zveřejňování osobních údajů dochází nejvíce prostřednictvím tzv. sociálních sítí typu Facebook či MySpace. Zejména Facebook byl kvůli snadnému přístupu k osobním informacím účastníků v minulosti již několikrát kritizován.
Mezi evropskými teenagery se vloni šířilo užívání sociálních sítí jako povodeň. Například v Norsku se do nich zapojilo 93% mladých mezi 13–17 lety. Sociální sítě se však ujaly i v zemích, kam proniklo užívání internetu teprve nedávno: využívají je tak například až dvě třetiny estonských středoškoláků.
Přestože užívání sociálních sítí a internetu obecně má mnoho kladných rysů, představuje pro děti zároveň rizika. Údaje shromážděné v rámci projektu EU Kids Online uvádějí, že ve zkoumaných zemích má zhruba 15–20% mladých uživatelů s internetem nepříjemnou zkušenost: 17% belgických dětí ve věku 9–12 let se na internetu cítilo ohroženo, 19% estonských dětí ve věku 6–14 na síti obtěžoval neznámý člověk, 44% německých dívek a 30% chlapců má špatné zkušenosti z chatovacích místností a 16% islandských teenagerů dostalo e-maily, které je vystrašily nebo znepokojily.
Navíc se děti se svými internetovými kontakty setkávají i v reálném světě mimo počítačovou obrazovku. V České republice se podle on-line průzkumu se osobou, kterou poznali na internetu, setkalo později mimo internet 65% teenagerů mezi 12–17 lety. Evropský průměr je přitom jeden mladistvý z dvanácti.
Ředitelka projektu EU Kids Online profesorka Sonia Livingstone z London School of Economics k tomu uvedla: „Dětem se na internetu otevírá řada zajímavých možností, zejména jde o sociální sítě. Mnoho dětí ovšem dá na internetu k dispozici svoje osobní údaje a příliš nepřemýšlí o tom, kdo by je mohl vidět. Jak ukazuje náš výzkumný projekt, v mnoha případech je výsledkem obtěžování, často se sexuálním obsahem, které může dětem ublížit.“