Hlavní navigace

EURO: ÚVODNÍ ZÁPAS EVROPSKÉHO FOTBALOVÉHO ŠAMPIONÁTU VČERA SLEDOVAL TÉMĚŘ MILION DVĚ STĚ TISÍC DIVÁKŮ!

[Tisková zpráva] Český národ žije fotbalem! Dokazuje to i počet diváků, kteří včera večer sledovali vítězné utkání českého mužstva v úvodním zápase Česká republika – Švýcarsko. Celkem 50,13 % diváků starších patnácti let přítomných v té době u televizních obrazovek (přibližně 1,2 milionu lidí) včera podpořilo náš národní fotbalový tým sledováním přímého přenosu v Televizi Prima. V nejvypjatějších momentech se dívalo téměř 1,5 milionu diváků. Fotbalu navíc fandí nejen muži – podle výsledků sledovanosti se na zápas dívalo téměř 345 tisíc fanynek fotbalové reprezentace.

Sdílet

Nadprůměrnou sobotní sledovanost si včera udržel i druhý zápas fotbalového šampionátu mezi Tureckem a Portugalskem. Vybralo si jej celkem 24,11% televizních diváků, kteří byli v tuto dobu u televizních obrazovek.

Svou premiéru na postu komentátora Televize Prima včera zažil Vladimír Šmicer. „Komentování mě bavilo. Tento zápas byl nesmírně důležitý, nejraději bych byl s klukama na hřišti,“ přiznal dnes dopoledne fotbalista a komentátor Vladimír Šmicer a dodal: „Výsledek je skvělý. Vyhrát úvodní utkání a k tomu proti domácímu mužstvu – to bylo hodně důležité. Když jsem po zápase s klukama mluvil, bylo vidět, že jsou ve výborné náladě. I když to třeba herně nebylo úplně tak, jak si představovali, nedostali ani jeden gól, nikdo se nezranil a nikdo nebyl potrestán žlutou kartou.“

Další zápasy evropského fotbalového šampionátu vysílá Televize Prima už dnes. Od 18 hodin proti sobě nastoupí Rakousko a Chorvatsko, od 20.45 hodin pak Německo a Polsko.