Hlavní navigace

Euronics nabídne fanouškům fotbal ve 3D

[Tisková zpráva] Již zítra bude v Jihoafrické republice zahájeno mistrovství světa ve fotbale, na které se těší stovky milionů fanoušků po celém světě. Pro ty z nich, kteří nemohou sledovat zápasy přímo na místě, připravují vybrané televizní stanice trojrozměrné přenosy nejatraktivnějších utkání a okamžiků. Plastický zážitek z fotbalu nabídnou svým zákazníkům elektroprodejny sítě Euronics. Stačí si u prodavače zapůjčit 3D brýle a užít si téměř autentický zážitek.

Sdílet

Letošní mistrovství světa ve fotbale proběhne od 11. června do 11. července na deseti jihoafrických fotbalových stadionech. Celkem se o titul mistrů světa utká 32 týmů, které sehrají 64 zápasů. Ve formátu 3D se bude natáčet 25 zápasů, u kterých se očekává největší zájem veřejnosti, včetně vyřazovacích bojů a samotného finále. Jako první budou moci fanoušci trojrozměrně sledovat 11. června zahajovací ceremoniál, stejně jako první duel celého mistrovství, který sehraje JAR s Mexikem na stadionu Soccer City. Finále se uskuteční 11. července v Johannesburgu.

Síť elektroprodejen Euronics prodává 3D televize od jejich samotného uvedení na český trh před necelými dvěma měsíci. Technologické novinky od značek Samsung a Panasonic prozatím zakoupila zhruba stovka zákazníků. Zájem masivně roste každým dnem, především pak v posledních dvou týdnech. Nejvíce se prodává model Samsung UE40C7000 za 44 990 Kč. „Velkou vlnu zájmu očekáváme i v létě, kdy ke stávajícím modelům producentů Panasonic a Samsung přibudou i značky Sony a LG,“ uvedl David Beneš, výkonný ředitel sítě elektroprodejen Euronics. „V průběhu divácky exponovaného mistrovství světa ve fotbale chceme zákazníkům jednak umožnit autentický zážitek, jednak lépe představit 3D technologii v praxi. Věříme, že na našich prodejnách zavládne v nadcházejícím období příjemná sportovní nálada,“ dodal.

Podle analytické firmy iSuppli by se letos celosvětově mělo prodat 4,2 milionu 3D televizních setů s průměrnou cenou kolem 38 tisíc korun, do roku 2015 by prodeje měly stoupnout na 78 milionů kusů s hodnotou trhu 64,4 miliardy dolarů. „Pro letošní rok očekáváme v prodejnách Euronics prodej několika tisíc kusů 3D televizních setů,“ podotýká David Beneš.

Ve 3D budou zápasy vysílat jen některé televizní stanice. Jejich přehled je možné najít například zde: http://www.li­vesoccertv.com/wor­ld-cup-2010/channels/.

O společnosti EURONICS
EURONICS představuje v České republice největší síť elektroprodejen. Zároveň patří do největšího uskupení elektroprodejců v Evropě. Více než 180 prodejen na našem území je zárukou vysoké kvality služeb v oblasti prodeje elektroniky a domácích spotřebičů. Světové značky prvotřídní kvality, odborně vyškolený personál a profesionální přístup je v prodejnách EURONICS garancí spokojeného nákupu. Více informací naleznete na www.euronics.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).