Hlavní navigace

Vyhledávač Europages získal cenu EADP Award 2008

[Tisková zpráva] Na letošním výročním zasedání EADP získal vyhledávač Europages ocenění EADP Award za kvalitu a vytříbenost v kategorii B2B online média. European Association of Directory Publishers (Evropské Sdružení Vydavatelů Adresářů – www.eadp.org) bylo založeno v roce 1966 a v dnešní době sdružuje 180 členů v 36 zemích. Ceny EADP se udělují každý rok internetovým i neinternetovým produktům (tištěné katalogy, CD-ROM) v kategoriích B2C a B2B.

Sdílet

Tato cena potvrzuje výsledky dosažené vyhledávačem Europages, který se během 13 let působení na internetu stal vyhledávaným prostředkem pro společnosti zejména z oblasti B2B, které se snaží rozvinout své aktivity v zahraničí. Na míru střiženou prezentací se zviditelňují firmy, které podnikají v oblasti exportu nebo chtějí proniknout na nové trhy, navázat přímý styk s novými klienty, partnery či distributory.

Uživatelé tak mají na adrese www.europages.cz zdarma přístup k neustále aktualizované databázi obsahující přes 1 milion společností ze 35 zemí a ze všech průmyslových odvětví. Měsíčně jej navštíví 2 milióny návštěvníků z více než 200 zemí, kteří celkem provedou 5 milionů vyhledávání. V současné době je kategorizováno cca. 47.000 produktů a služeb ve 26 jazycích, texty inzerátů jsou pak přeloženy do 16 jazyků včetně čínštiny a arabštiny, což je další unikát Europages.

Výhradním prodejcem Europages pro Českou republiku a Slovensko je společnost WLW. „Rozhodnutí poroty udělit cenu v kategorii B2B společnosti Europages oceňuje zejména kvalitu a průběžné inovace poskytovaných služeb,“ říká Jan Bockstefel, Marketing Manager WLW a dodává: „Europages představují zajímavou možnost prezentace firmy v celoevropském měřítku, a jsou tak vhodným doplňkem lokální prezentace firmy, např. ve vyhledávači WLW. Ten mimochodem stejné ocenění získal v roce 2005.“

WLW – přední evropský internetový B2B vyhledávač. Základem fungování WLW je poskytování přesných, jasně strukturovaných, ověřených a aktuálních informací o firmách na B2B trhu, a to podle definovaných klíčových slov a oborů podnikání. WLW působí na českém trhu od roku 1995, jeho historie však sahá až do roku 1932, kdy začala společnost Wer Liefert Was? v Německu poskytovat specializované obchodní a kontaktní informace o firmách na průmyslovém trhu. Pražská pobočka společnosti má na starosti obchod a marketing pro Čechy a Slovensko, sesterské společnosti fungují ještě v Rakousku, Švýcarsku a Chorvatsku.

EUROPAGES – evropský obchodní vyhledávač, je vlajkovou lodí mezi profesionálními referenčními nástroji. Spojuje 900.000 firem vybraných pro jejich dynamické improtní a exportní aktivity. Zahrnuje všechna odvětví v celkem 35 zemích. Firma zaměstnává 160 lidí ve 20 zemích, kteří mluví 16 rozdílnými jazyky, sídlí v Turíně.