Hlavní navigace

Eurosong 2009: Aven Romale či Do You Wanna? Hlasování diváků vrcholí!

[Tisková zpráva] Do soboty 14. března 2009 vybírají diváci ze dvou songů skupiny Gipsy.cz. Výsledek svého hlasování se dozvědí v průběhu přímého přenosu Noci s Andělem v sobotu 14. března na ČT2 od 23.35 hod.

Sdílet

Česká televize se letos potřetí připojila k celosvětově oblíbené hudební soutěži Eurovision Song Contest 2009. Českou republiku bude reprezentovat skupina Gipsy.cz. ČT se rozhodla využít práva nominovat interpreta písně přímo a nevypisovat národní výběrové kolo. Na základě zkušeností z předchozích dvou ročníků byla vybrána skupina Gipsy.cz. Ta měla v minulých ročních výraznou podporu diváků.

Diváci hlasují prostřednictvím SMS o nominaci jedné z těchto písní – Aven Romale a Do You Wanna. Více informací, obě písně i odkaz na hlasování naleznou diváci na webovém speciálu: http://www.eu­rosong.cz/. Zde si je mohou také poslechnout.

Hlasování prostřednictvím SMS zpráv na telefonní číslo: 906 11 09 ve tvaru: SONG mezera 1 nebo 2 Technicky zajišťuje ATS Praha, cena jedné SMS 9,– Kč včetně DPH. Z jednoho telefonního čísla bude do soutěže zařazen pouze jeden hlas denně.

Píseň skupiny Gipsy.cz, kterou diváci vyberou, bude živě předvedena na vyhlášení cen Akademie populární hudby v sobotu 21. března na ČT1 od 20:00 hodin.

Mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest 2009 v Moskvě se účastní 43 zemí, po několikaleté pauze i Slovensko. Každá země vybere a přihlásí jednu soutěžní píseň, která soutěží spolu s ostatními o přízeň u přibližně 100 milionů diváků.

ČT odvysílá 12. května první ze dvou semifinálových kol, kterého se bude ČR účastnit, a to na programu ČT1 od 21:00 hod. Finále Eurovision Song Contest 2009 bude ČT vysílat 16. 5. na ČT1 od 21:00 hod. Druhé semifinálové kolo, v němž soutěží Slovensko, proběhne 14. 5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).