Hlavní navigace

Eurovolby 2009 – Volební noc na ČT24

[Tisková zpráva] Česká televize pokračuje ve vysílání k Eurovolbám 2009 – tečku za ním udělá Volební noc v neděli 7. června. Český statistický úřad začne hlasy sčítat ve 22 hodin večer. Zpravodajská stanice ČT24 se ale volbám bude věnovat i předtím.

Sdílet

Na ČT24 odstartujeme speciálním vydáním interaktivního pořadu Vedlejší efekty ve 20:00. Moderátorka Barbora Kroužková bude ve studiu diskutovat s bývalým českým eurokomisařem Pavlem Teličkou a Danielem Kaiserem z Lidových novin. Do debaty se mohou zapojit i diváci – prostřednictvím sms zpráv a telefonátů přidají i oni své komentáře k letošním eurovolbám.

Ve 21:00 do moderátorské židle ve Studiu 6 na Kavčích Horách usedne Václav Moravec, který bude volby se svými hosty rozebírat až do 02:00. V době mezi 22:00 a 02:00 bude Volební noc vysílat paralelně s ČT24 i program ČT2.

Ve virtuálním studiu se objeví jako obvykle Marcela Augustová, která bude prostřednictvím přehledných grafů referovat o výsledcích, tak jak budou on-line přicházet z Českého statistického úřadu.

Václav Moravec se bude propojovat s reportéry na štábech jednotlivých politických stran i našimi zpravodaji po Evropě. V sídle Evropského parlamentu v Bruselu budou celkový obrázek o výsledku letošních voleb skládat naše zpravodajky Eva Hrnčířová a Barbora Šámalová.

Vše doplní ve studiu bezprostřední reakce domácích i zahraničních aktérů voleb, sociologů, politologů a dalších analytiků. Budou mezi nimi Jindřich Šídlo a Martina Lustigová z České televize, sociolog médií Jaromír Volek z brněnské Masarykovy univerzity, politologové Vladimíra Dvořáková z VŠE a Petr Just z Metropolitní univerzity, bývalý diplomat Petr Kubernát a další.

Živě také přeneseme vystoupení předsedy EP Hanse-Gerta Pötteringa a šéfů politických frakcí, které se v Bruselu očekává kolem 23:00.

Vše k eurovolbám najdete i na našich internetových stránkách – www.ct24.cz – sekce Evropské volby. Během večera a noci budou také diváci moct chatovat na www.ct24.cz/chat.

O eurovolbách bude ČT24 a moderátor Václav Moravec vysílat i v sobotu – po uzavření volebních místností v Česku. Vzhledem k tomu, že se může začít sčítat až v neděli od 22:00, půjde o kratší – dvouhodinový blok, a to v čase 14:00–16:00.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).