Hlavní navigace

Generální ředitelka a spoluzakladatelka Trend Micro Eva Chen je mezi stovkou nejvlivnějších lidí v počítačovém průmyslu

[Tisková zpráva] Cupertino, Kalifornie – 28. dubna 2008 – Trend Micro Incorporated (TSE: 4704), leader na trhu síťového antivirového softwaru a softwaru pro zabezpečení internetového obsahu a souvisejících služeb, ohlásila, že její CEO a spoluzakladatelka Eva Chen se umístila ve stovce nejvlivnějších lidí v IT oboru. Žebříček sestavili redaktoři časopisů eWeek, CIO Insight a Baseline z vydavatelství Ziff Davis.

Sdílet

Při sestavování žebříčku na rok 2008 hledali redaktoři ze Ziff Davis „lidi, kteří mají za sebou nejen hmatatelné úspěchy v IT branži, ale jsou schopni ovlivňovat i jiné oblasti života, realizovat změny a jsou hluboce oddáni vývoji nových a nastupujících technologií.“ Poslední kritérium bylo podle redaktorů obzvlášť důležité, protože se týká lidí, kteří jsou na špičce technologického rozvoje – takových, kteří nejen utvářejí produkty, které používáme, ale i způsob, jakým lidé pracují.

„Pod vedením Evy Chenové pokračuje Trend Micro ve vývoji bezpečnostního softwaru, který předstihuje produkty konkurence,“ uvedli redaktoři.

Od vzniku Trend Micro v roce 1988 pomáhá Eva vyvíjet produkty, technologii a strategie, které utvářejí obraz celého bezpečnostního odvětví. Patří mezi ně přechod od zabezpečení desktopu k rozsáhlé ochraně sítě, první centralizovaná antivirová řešení pro brány, e-mailové systémy a souborové servery, inovace v oblastech automatického rozpoznávání a odstraňování virů.

V posledních několika letech se podzemní malwarová scéna rozvinula do prosperujícího trhu zneužívajícího důvěru webových uživatelů. Každodenně se objevují tisíce škodlivých webových stránek jak kyberzločinci infikují legitimní webové stránky malwarem nebo přesměrovávají nic netušící uživatele na stránky obsahující malware.

Na obranu před těmito aktivitami stála Eva v čele vývoje Trend Micro Web Threat Protection – rozsáhlé a koordinovaně bezpečnostní technologie fungující v oblastech, kde mohou být webové hrozby účinně zastaveny – v prostředí internetu, na bráně a na koncovém bodě. Nedávno Trend Micro ohlásila svůj nový nástroj Web Protection Add-On, který proaktivně odhaluje škodlivé hrozby na nejbližším možném místě infekce a snižuje tak závislost na stahování konvenčních souborů s malwarovými vzo­ry.

Eva se umístila na 29. místě vedle Steve Jobse z Apple, Steve Ballmera z Microsoftu, Larryho Ellisona z Oracle, Larryho Page & Sergeye Brina z Google, rizikového investora Johna Doerra a německé kancléřky Angely Merkelové. Kompletní seznam lze najít na http://www.ewe­ek.com/c/a/IT-Management/100-Most-Influential-People-in-IT/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).