Hlavní navigace

Evropa 2 dosáhla svého historického maxima !

[Tisková zpráva] Praha 7.5.2009 – Evropa 2 potvrdila svůj strmě stoupající trend a historicky se nejvíce přiblížila milionu posluchačů denně, čímž překonala veškeré své dosavadní výsledky.

Sdílet

Nejnovější průzkum Radio Projekt přinesl rádiu Evropa 2 další vynikající výsledek – denně jej poslouchá 958 tisíc lidí, což je nárůst o 27 tisíc posluchačů od posledního měření. Evropa 2 tak opět potvrzuje dlouhodobě stoupající trend, kdy v meziročním srovnání činí nárůst 138 tisíc posluchačů, ale zejména tímto výsledkem dosahuje na své historické maxximum.

Evropa 2 také i nadále ovládá první příčku poslechovosti v Praze a Středních Čechách a také v důležité cílové skupině 12 – 39 let, přičemž v této cílové skupině činí její podíl na trhu ohromujících 16,7%.

„Aktuální výsledky nám samozřejmě udělaly obrovskou radost, ale zároveň jsou pro nás jasným závazkem do budoucnosti. Nastavenou laťku nechceme pouze udržet, ale překonat! Jsme rádio, které udává trend a je sledováno nejnáročnější mladou skupinou posluchačů, kteří mají zásadní přehled jak o hudbě, tak i trendech v životním stylu. Jejich vysoké požadavky nás trvale ženou dál a hlavně výš!“ říká Petr Vladyka, ředitel Evropy 2.

„Evropa 2 je na českém trhu unikátní, nejen stále se lepšícím zásahem cílové skupiny 12–39, ale především tím, jak s ní umí pracovat a komunikovat. Pro toto rádio by zadavatelé jen těžko hledali alternativu“, říká Michal Beran, obchodní ředitel Regie Radio Music.