Hlavní navigace

Evropa 2 se poprvé v historii stala nejposlouchanějším rádiem v ČR

[Tisková zpráva] Praha 09. listopadu 2006 – Rádio Evropa 2 se stalo jedničkou mezi všemi rádii v ČR v denní poslechovosti. Evropu 2 totiž poslouchá absolutně nejvíce posluchačů – každý den si ji naladí 951 000 lidí, což je zároveň nejvíc od doby založení této prestižní hudební stanice a o 11 000 více než v předchozím měření. Podíl na trhu činí 9,7 procenta, týdenní poslechovost pak 1 741 000 posluchačů. Evropa 2 navíc zaujímá další prvenství – plných 1 058 000 osob ji uvádí jako stanici, kterou poslouchají nejčastěji. Tato data přinesl nejnovější průzkum Radio Projekt, který mapoval poslechovost rádií ve druhém a třetím letošním čtvrtletí.

Sdílet

„Tyto výsledky jsou pro rádio Evropa 2 významné především z toho důvodu, že vůbec poprvé v historii českého rozhlasového trhu se hudební rádio pro mladé stává nejúspěšnější rozhlasovou stanicí v denní poslechovosti,“ zdůrazňuje Miroslav Hrnko, výkonný ředitel skupiny Lagardere CZ, do které Evropa 2 patří.

„Evropa 2 je vůbec poprvé nejposlouchanějším rádiem českého éteru,“ uvádí Petr Vladyka, ředitel programu tohoto rádia. „Pouhého půl roku poté, co Evropa 2 začala zaujímat druhé místo v žebříčku poslechovosti, jsme nyní zdolali poslední stupeň a nyní je Evropa 2 číslem jedna v Česku. Navíc oslovujeme nejvíce posluchačů za dobu existence našeho rádia – plných 951 000.“

Hudební program Evropy 2 spolu se soutěžemi o hodnotné ceny je atraktivní pro stále větší počet posluchačů všech věkových skupin. Nejposlouchanější je pak ve věkových skupinách 12–19 a 20–29.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).