Hlavní navigace

Evropa 2 spustila podcasting a blogy moderátorů

[Tisková zpráva] Praha 26. května 2006 -- Na webových stránkách www.evropa2.cz se mohouposluchači Evropy 2 od předposledního květnového týdne připojit na podcastingové kanály tohoto rádia. Jedná se o průběžně doplňované audio a video kanály vybraných částí vysílání Evropy 2, které jsou online zpřístupněny prostřednictvím technologie RSS. V současné době jsou k dispozici záznamy v následujících pěti rubrikách: Počasí s Renatou Kajdžas, Zpátky do minulosti, Best of Ranní show, Vytrženo z éteru a videokanál s názvem Videa. Ve speciálních případech budou nasazovány další části vysílání (např. rozhovor s významným hostem apod.) a během několika dní bude spuštěn též kanál Best of Vyndej to!

Sdílet

Zároveň s podcastingem Evropa 2 rozjela též blogy moderátorů – v současné době si mohou posluchači přečíst internetové deníky Markéty Rachmanové, Libora Boučka a Pavla Cejnara. Do budoucna se připravuje rozšíření jak o další moderátory, tak i o další funkce (např. hodnocení aj.). Blogy opět využívají aktualizační technologii RSS.

„Evropa 2 je mezi posluchači dobře známá nejen mixem aktuální muziky, ale také jedinečnými hláškami či rubrikami,“ vysvětluje Petr Vladyka, ředitel programu Evropy 2. „Když nyní naši příznivci nestihnou nějakou určitou oblíbenou část vysílání, mohou si ji automaticky stáhnout po internetu a v MP3 si poslechnout to, co jim uteklo.“ Podcasting Evropy 2 ale prozatím s ohledem na platné zákonné normy neumožňuje stahovat části vysílání obsahující hudbu. Na spuštění tohoto kanálu se momentálně pracuje.

„Podcasting umožňuje nabídnout naše vysílání ve skutečné interaktivní podobě, která nebyla doposud možná,“ říká k této nové službě Matouš Rek, ředitel marketingu a komunikace Evropy 2. „Kromě moderní muziky nyní Evropa 2 nabízí svým posluchačům i moderní technologie, které jim umožňují poslouchat naše rádio i tehdy, kdy doposud nemohli.“