Hlavní navigace

Evropská komise ocenila nově zpřísněnou známkou Eco-label televize Sharp řady AQUOS LE

[Tisková zpráva] Ekologická kytička, jak je také někdy nazýváno prestižní evropské ekologické ocenění, je pokládaná za jednu z nejvýznamnějších známek hodnotící ekologičnost LCD televizí. Právě před pár dny vešla v platnost nová zpřísněná kritéria. Společnost Sharp si proto velmi cení, že obdržela toto ocenění pro svou aktuální řadu LCD televizí AQUOS LE. Průkopník LCD technologie je tak jedním z prvních výrobců LCD televizí, kteří získali ocenění Eco-label podle nových pravidel.

Sdílet

Praha, 5. listopadu 2009. V roce 2005 byl Sharp první společností, která získala Eco-label pro své televize. Do konce října 2009 podle do té doby platných pravidel pro EU Eco label obsáhla kytice Sharp celkem 83 eko-květinek. Podle nových výrazně zpřísněných kritérií se může pyšnit novým EU Eco-labelem 28 LCD televizí Sharp AQUOS. To je jednoznačné ocenění výjimečných ekologických vlastností LCD televizí AQUOS. Televize z aktuálních modelových řad LE600E a LE700E nastavují nové standardy zejména v oblasti spotřeby energie. Ve velikosti úhlopříčky 32 palců (81 centimetrů) spotřebuje LCD televize Sharp AQUOS pouhých 60 wattů. Dokonce i největší model s úhlopříčkou 52 palců (132 centimetrů) má spotřebu pod 100 wattů (přesně 98 wattů) v domácím režimu, což znamená výrazně méně než nabízí konkurence. Tyto parametry a ekologická vylepšení přesvědčily Evropskou komisi, která zpřísnila kritéria v oblasti spotřeby energie, výběru materiálu a recyklovatelnosti pro udělení ocenění nového EU Eco-labelu s platností od 1. listopadu.

„Vážíme si toho, že patříme mezi první výrobce na světě, kteří splnili přísné standardy nové Eco-label známky naší řadou AQUOS LE. Už samotná výroba těchto televizí v Sakai, jedné z nejekologič­tějších LCD továren na světě, je jasným důkazem jejich ekologičnosti. Tyto LCD televize jsou výjimečné díky plnému LED podsvícení, které kromě špičkového obrazu garantuje také extrémně nízkou spotřebu energie,“ vysvětluje Yoshitaka Tamura, výkonný ředitel společnosti Sharp pro střední a východní Evropu. „Coby úřadující šampióni ve spotřebě energie proto nabízíme zákazníkům optimální obrazovou kvalitu plus dvě v současnosti energeticky nejúčinnější řady LCD televizí s LED podsvícením na trhu,“ pokračuje Tamura. Technologie plného podsvícení společnosti Sharp je nová forma podsvícení LCD televizí, která používá energeticky úsporné elektroluminis­cenční diody (LED) místo standardních studených katodových zářivek (CCFL). Tyto malé světelné zdroje v řadě AQUOS LE jsou bezrtuťové, což představuje další vylepšení ekologičnosti televizí Sharp.

Informace o nové značce EU Eco-label naleznete zde: http://ec.euro­pa.eu/environ­ment/ecolabel/

Díky své globální strategii udělal Sharp z ochrany životního prostředí nedílnou součástí své korporátní kultury. Tzv. Super zelená strategie zahrnuje výrobu energii šetřících a energii generujících výrobků v ekologicky vyspělých továrnách, společně se zodpovědným recyklováním. Jedním z hlavních cílů společnosti na její cestě stát se „ekologicky vyspělou společností“ je významné snížení přímých a nepřímých emisí CO2 při výrobě a také v našich produktech. Sharp definoval ekologické standardy, které aplikuje na své výrobky a továrny po celém světě, a tyto standardy jsou neustále revidovány a průběžně zpřísňovány.

Více informací o ekologických aktivitách společnosti Sharp naleznete na: http://www.shar­p.eu/sharp/ap­ps/eu/green_si­te/green_site­.html.