Hlavní navigace

Evropské komise schválila převzetí GTS společností KPNQwest

[Tisková zpráva]

Sdílet

Evropské komise schválila převzetí GTS společností KPNQwest

Praha, 16. ledna 2002 – KPNQwest, přední evropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb, oznámila, že Evropská komise odsouhlasila akvizici infrastruktury Ebone a středoevropské divize firmy Global TeleSystems (GTS). Evropská komise potvrdila, že by tato akvizice neměla vést k vytvoření nebo posílení dominantní pozice nové firmy na příslušných telekomunikačních trzích.

Prezident a výkonný ředitel společnosti KPNQwest Jack McMaster komentoval toto stanovisko Evropské komise slovy: „Dnešní rozhodnutí znamená významný mezník v procesu získání Ebone a GTS Central Europe a představuje rovněž důležitý krok v konsolidaci telekomunikačních služeb v Evropě. Současně to také potvrzuje naše přesvědčení, že nové spojení nabídne konkurenceschopnou sadu služeb na trhu datové komunikace a hostingu, který v Evropě neustále roste. Zavázali jsme se, že využijeme všech výhod synergického efektu, který tato akvizice přinese, a že evropské obchodní komunitě záhy poskytneme novou generaci datových a internetových služeb. Je to významný signál pro naše zákazníky, akcionáře, partnery i zaměstnance.“

Společnost KPNQwest oznámila záměr převzít GTS již 18. října 2001 v rámci předběžného konkurzního řízení za 645 milionů eur. KPNQwest vydá vlastníkům dluhopisů GTS desetileté konvertibilní cenné papíry v hodnotě přibližně 210 milionů eur výměnou za dluhopisy GTS v hodnotě 1,9 miliardy eur (nominální hodnota) a převezme úvěry GTS v částce přibližně 210 milionů eur a leasingové kontrakty v ceně zhruba 250 milionů eur. GTS bude mít v době uzavření transakce hotovost přibližně 25 milionů eur. Bankovní ústavy poskytující úvěry společnostem KPNQwest a GTS se dohodly na změně úvěrového rámce GTS na hodnotu 500 milionů eur (celkově).

Akvizice GTS výrazně přispěje k tržbám společnosti KPNQwest i příjmům před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. KPNQwest očekává po dokončení akvizice v roce 2002 předběžné příjmy ve výši 1,3–1,4 miliardy eur a odhadovaný zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace ve výši 175–200 milionů eur. Vzhledem k nárůstu ukazatelů EBITDA a úvěrovému rámci je společnost KPNQwest plně finančně zajištěna až do doby, kdy ve čtvrtém kvartálu 2003 dosáhne kladného cash-flow.

O společnosti KPNQwest

KPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a hostingových služeb. Nabízí široké spektrum řešení pro operátory i podnikové sítě, hostovací služby a internetovou konektivitu v rámci 15 zemí Evropy s plynulým napojením na rozlehlou globální síť o délce 180 000 km. Společnost provozuje vlastní síť EuroRingů, nejrychlejší a nejmodernější optickou páteřní infrastrukturu v Evropě, která spojuje 50 důležitých měst v Evropě, a rovněž síť mimořádně bezpečných hostovacích zařízení, tzv. CyberCenter. V polovině října 2001 oznámila společnosti KPNQwest záměr převzít od firmy GTS infrastrukturu Ebone a středoevropskou divizi GTS. Po úspěšném dokončení této akvizice bude KPNQwest disponovat optickou sítí o délce 25 tisíc kilometrů, která propojí 60 měst včetně 14 velkých metropolitních sítí a nabídne celkově 55 000 m2 prostoru pro hostování.

Další informace o společnosti KPNQwest najdete na adrese: www.kpnqwest.com.

Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwes­t.cz/) a na portálu pro novináře www.PRnet.cz.

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:

Prokop Konopa
ExMise Public Relations
Táboritská 23, 130 87 Praha 3
tel.: (02) 670 92 550, fax: (02) 670 92 348
hot-line: 0603 47 23 33
e-mail: konopa@exmise.cz