Hlavní navigace

Evropský film na ČT2: Co tady sakra dělám?

[Tisková zpráva] Mají velké plány a málo peněz. Premiéra svižné italské komedie Co tady sakra dělám? Nejen pro rebely, které ještě nezajímá dům, auto a dobré zaměstnání na ČT2 v úterý 18. 1. od 20:20. Režie Francesco Amato.

Sdílet

Hrají: D. De Angelis, P. Sassanelli, Ch. Nicolaová, A. Nedeleaová, M. Ungarová a další.

Alessio má organizační talent, kamarády a velké plány na cestu Evropou. Jenže u maturity rupne z angličtiny. Na pečlivě připravenou okružní cestu po starém kontinentu se jeho dva kamarádi musejí vypravit sami. Jemu zaplatí rozlícený otec letní kurs angličtiny na Maltě, a navíc s protivnou spolužačkou. A to už je na Alessia moc. Sebere si svých pět švestek, motorku a vydá se na cestu sám. Počítá, že kamarády dožene. Jenže člověk míní… Místo, kde Alessia jeho stroj zradí, se evropským metropolím nepodobá ani vzdáleně: rozpadající se plážová restaurace s poněkud zastaralým vybavením a hrubiánským vedoucím. Tak takhle si nejlepší organizátor školy tu svou první samostatnou cestu opravdu nepředstavoval: „Co tady sakra dělám?“

Premiéru dalšího snímku z cyklu Evropský film – romantickou komedii Commediasexi (2006, režie Alessandro D'Alatri) – uvede ČT2 v úterý 25. ledna od 20:20 hod.

www.ceskatele­vize.cz/program