Hlavní navigace

Evropský manuál

[Tisková zpráva] Česká televize vysílá od 10. května každou neděli od 17.00 hod. na ČT1 Evropský manuál - nový 24dílný cyklus na témata, která spojují jednotlivé země Evropy.

Sdílet

Naše veřejnost si často stěžuje na nedostatek informací, týkajících se nejrůznějších oblastí našeho života v rámci Evropské unie. Premiérový cyklus Evropský manuál zprostředkovává diskusi na společná témata, jako jsou např. rostoucí nezaměstnanost, Lisabonská smlouva, klady a zápory společné evropské měny, progresivnost nebo konzervativnost evropských vzdělávacích systémů, změny v chápání klasického modelu rodiny a manželství apod.

„Evropský manuál se snaží být co nejobjektivnější. Snaží se neprosazovat žádný názor, ani žádnou ideologii. Nabízí vždy několik řešení daných věcí. Jeho cílem je vyváženě zprostředkovat informace a názory lidí, kteří o Evropě rozhodují, i těch, kteří o Evropě přemýšlejí a diskutují. Snažíme se poskytnout vyvážený prostor všem důležitým zastáncům nejčastějších názorů,“ říká Martin Červený z občanského sdružení ANO pro Evropu, které připravuje cyklus pod dramaturgickým vedením Centra vzdělávacích pořadů České televize. Režii má Petr Burian.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).