Hlavní navigace

Evropský průkaz zdravotního pojištění pro pojištěnce VZP ČR

[Tisková zpráva]

Sdílet

Evropský průkaz zdravotního pojištění pro pojištěnce VZP ČR

Praha, 18. 8. 2004 – Konsorcium vedené společností Siemens Business Services dodá nové evropské průkazy pro pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny, které nahradí dosavadní papírové průkazy.

Nové průkazy o velikosti kreditní karty ponesou základní informace o pojištěnci a budou sloužit především k prokázání jeho příslušnosti ke zdravotní pojišťovně při čerpání zdravotní péče, a to nejen v České republice, ale také v zemích EU. Průkazy budou splňovat požadavky EU na Evropský průkaz zdravotního pojištění EHIC (European Health Insurance Card), který byl schválen Evropskou komisí. Čelní strana průkazu je zrcadlově shodná v celé EU, tudíž i lékaři v jiných zemích budou schopni získat potřebné informace, ačkoliv budou v češtině. Stejné průkazy postupně vydávají od 1.6.2004 všechny země EU.

Na realizaci projektu se podílejí společnosti Siemens Business Services spol. s r.o., Presscard s.r.o. a Optys, spol. s r.o., které zajišťují výrobu a distribuci nových průkazů a card management celého procesu.

V současné době je u VZP ČR registrováno téměř 7 milionů pojištěnců, u kterých bude probíhat průběžná výměna. Ta by měla začít v září letošního roku. Evropské průkazy budou vyrobeny a personalizovány s vysokým stupněm bezpečnosti.

Průkaz VZP ČR je uveřejněn jako vzorový průkaz za ČR na oficiálních stránkách EU na adrese http://europa­.eu.int/comm/em­ployment_soci­al/healthcard/tchec_en­.htm.

Siemens Business Services je jedním z vedoucích poskytovatelů IT služeb. Siemens Business Services je součástí skupiny Siemens a zaměřuje se na poskytování IT služeb v celém hodnotovém řetězci – od strategického IT poradenství až po systémovou integraci a provoz IT infrastruktury svých zákazníků. Společnost je schopna svým zákazníkům poskytovat měřitelnou přidanou hodnotu díky komplexnímu know-how a znalosti specifik jednotlivých odvětví. Siemens Business Services se řadí mezi deset největších světových poskytovatelů služeb v oblasti outsourcingu, správy a údržby IT. Společnost dosáhla v obchodním roce 2003 (skončil 30. září 2003) tržeb ve výši 5,2 miliardy EUR. V České republice patří Siemens Business Services s tržbami 826 miliónů Kč mezi pět největších systémových integrátorů. Příslušnost mezi přední IT společnosti byla potvrzena také odbornou veřejností, která zvolila Siemens Business Services mezi TOP 10 systémových integrátorů v letech 2002 a 2003. Všechny poskytované služby jsou garantovány v nejvyšší spolehlivosti a kvalitě, která je podpořena zavedením systému řízení jakosti podle norem ISO 9001:2000. Více informací naleznete na http://www.sbs­.siemens.cz.

Presscard s.r.o. je česká společnost vyrábějící plastové laminované karty. Je držitelem světově uznávaného certifikátu ISO 9000, který zaručuje vysokou kvalitu výroby. Společnost byla založena v roce 1995 a mezi její klienty patří např. GE Capital Multiservis, a.s., Český Telecom, a.s., ABA, a.s. nebo společnost CCS, a.s..

Optys spol. s r.o. je polygrafickou a obchodní společností s ročním obratem 280 mil. Kč, která má v současné době více jak 252 zaměstnanců. Specializuje se na výrobu tiskopisů, integrovaných karet, etiket a speciálních výrobků s ochrannými prvky a na výrobu poštovních poukázek.

Pro více informací prosím kontaktujte:

Ing. Petr Adámek
Marketing & Alliance Manager

Siemens Business Services spol. s r.o.
Evropská 33a, Praha 6
Telefon: +420 233 034 280
Telefon: +420 233 034 211
E-mail: marcom@sbs.si­emens.cz
http://www.sbs­.siemens.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).