Hlavní navigace

Experiment ČT: jak rodič samoživitel zvládne péči o 4 děti – sobota 9. 5.

[Tisková zpráva] Imitátor Petr Jablonský si vymění na 48 hodin roli s originální maminkou Monikou, která zvládá na jedné plotýnce uvařit oběd pro pět lidí. Jaké to je být rozvedenou matkou se čtyřmi dětmi? Jsem na to sama! – nový Experiment ČT v sobotu 9. května na ČT1 od 15:40 hodin.

Sdílet

Imitátor Petr Jablonský umí napodobit 60 hlasů. Věnuje imitacím veškerý svůj čas a večery má plné vystoupení. Devatenáctý díl nového vzdělávacího cyklu ČT Experiment svobodnému moderátorovi absolutně změní život. Zavede ho do rodiny, kde se snaží unavená svobodná matka postarat o své čtyři potomky. Petr Jablonský dostane na 48 hodin do výchovy hyperaktivní, a tak trochu rozmazlené děti. Nejtěžší to bude se sedmiletými dvojčaty, která jsou závislá na své matce a zvyklá na přehnanou péči. Děti denně jedí dvě teplá jídla, která matka připravuje na jedné plotně. Zvládne Petr Jablonský uvařit pro 5 osob? Každé z dětí má své aktivity. Bude stačit jedno odpoledne k tomu, aby „chůva" Jablonský všechny děti odvedl na kroužky, nezapomněl nakoupit, zkontrolovat úkoly, připravit svačiny a večer je uložit?

„Žiju sám a starám se sám o sebe. Děti, o které jsem se měl dva dny starat, byly pěkní raubíři. Rozhodně to bylo nad moje síly! Uhlídat dvojčata v bazénu je naprosto nemožné,“ prozrazuje své bezprostřední pocity Petr Jablonský.

Repríza pořadu v pátek 15. 5. na ČT2 od 09.35 hod. Více informací: http://www.ces­katelevize.cz/ex­periment

Nový vzdělávací cyklus České televize Experiment se soustředí na existující předsudky a stereotypy vůči „jiným“, snaží se prozkoumat a zaznamenat příčiny těchto přetrvávajících postojů. Často si totiž své vlastní chování vůči těmto lidem ani neuvědomujeme a právě možnost pocítit vše „na vlastní kůži“ nám může otevřít oči. Jde o zahraniční licenci společnosti Distraction. Pořad poprvé vysílala Novozélandská televize (TVNZ), později byl vysílán v několika zemích.

Česká společnost je stále velmi nedůvěřivá, někdy dokonce přímo nepřátelská vůči těm, kteří jsou z nějakého důvodu jiní. Může jít o jinou barvou pleti, o jinou národnost, zdravotní handicap apod. Může ale jít třeba jen o lidi evidentně sociálně slabší, o seniory či lidi obtížně komunikující. Česká populace totiž trpí dosti rozšířenými stereotypy, podle kterých hodnotí svět kolem sebe a neznámé lidi, na které narazí. A pokud se již někdo, kdo je odlišný nebo postižený, setká se vstřícností a ochotou pomoci, tak málokdo z jeho okolí ví, jak se k němu má a může chovat a co dotyčný opravdu potřebuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).