Hlavní navigace

Experimentální vysílání DVB-H v Turíně

[Tisková zpráva] Praha 13. února 2005 – Od 11. února po dobu konání Zimních olympijských her, budou moci účastníci v místě konání sledovat experimentální vysílání kanálu ČT24 na displejích mobilních telefonů. Vysílání je umožněno spoluprací italského operátora TIM, T-Mobile Czech Republic a České televize. Vůbec poprvé tak mohou zákazníci mobilního operátora vyzkoušet sledování českého kanálu v zahraničí na mobilním telefonu.

Sdílet

Hlavním partnerem projektu je TIM, nejsilnější italská telekomunikační společnost, která do pilotu zařadila 8 italských TV kanálů včetně sportovních a český zpravodajský kanál ČT24. TIM poskytuje DVB-H technologii a velký počet koncových zařízení značky Sagem a Samsung. T-Mobile Czech Republic je partnerem pro testování DVB-H roamingu za celou skupinu T-Mobile. Pro české návštěvníky olympiády tak mohou mobilní telefony sloužit jako příjemný a kompletní zdroj informací nejen o vlastní olympiádě, ale také dění doma.

„Projekt digitální televize do kapsy je z hlediska budoucnosti pro Českou televizi inspirativní,“ vysvětluje důvody zapojení České televize do projektu Martin Krafl, její tiskový mluvčí, a dodává: „Nové mobilní technologie přinášejí další možnosti pro rozvoj digitálního televizního vysílání. Česká televize považuje vysílání do mobilních telefonů za velmi perspektivní, proto jsme rádi, že jsme u jeho počátku.“

Vysílání poběží od 11.2. do 26.2.2006 denně po celých 24 hodin v Turíně a čtyřech hlavních olympijských lokalitách (Bardonecchia, Sestriere, Salice, Cesana).

„Výsledky pilotního provozu vysílání českého programu za hranicemi České republiky budou zajímavým přínosem pro vyhodnocování celého DVB-H projektu,“ říká Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel T-Mobile.