Hlavní navigace

EXPLORER nabízí domény, které jsou .IN

[Tisková zpráva] EXPLORER umožňuje registrovat další atraktivní doménu nejvyššího řádu. Jedná se o .IN - národní doménu Indie. První doménová koncovka, která je neustále „in“.

Sdílet

PRAHA, 28. července 2007 – Rozšířováním nabídky registrace zahraničních a exotických doménových “koncovek” dává EXPLORER šanci těm, kteří expandují do zahraničí nebo hledají zajímavou alternativu k doméně .CZ.

Správcem domény .IN je INRegistry, založena indickou vládní organizací NIXI na podporu rozvoje internetových služeb v zemi. Do roku 2005 byla pravidla pro registraci domén .IN natolik striktní, že za více než deset let existence bylo registrováno pouhých 6,5 tisíce doménových jmen. V únoru 2005 došlo k obnovenému zavedení domény a výraznému uvolnění pravidel pro zájemce z celého světa. Výsledkem byla registrace více než 200 tisíc jmen pod doménou nejvyššího řadu .IN na počátku roku 2006. Aktuálně je registrovaných domén přes 250 tisíc.

Domény, které jsou „in“
Anglický výraz „in“ v přeneseném významu znamená jít s dobou nebo být moderní, což výrazně přispělo k posílení zájmu o registrace domén .IN v anglicky mluvících zemích. Zaregistrovány a využívány jsou například domény www.djs.in , www.outside.in nebo www.einste.in. Kombinace českých slov je využita v doménách www.jsem.in nebo www.budte.in.

Doménu .IN je možné registrovat na 1 – 5 let za roční poplatek ve výši 790,– Kč. Přestože je doména velmi populární hlavně pro anglicky mluvící uživatele, narozdíl od ostatních koncovek je dosud mnoho atraktivních názvů volných. Každý tak může využít šanci získat doménu, která je za každé situace „in“.

Více informací naleznete na www.explorer.cz/do­meny