Hlavní navigace

EXPLORER nabízí podporu technologie AJAX

[Tisková zpráva] Všechny webové servery na platformě Windows nyní podporují technologie interaktivních webových prezentací známé pod označením AJAX.

Sdílet

Praha, 4. dubna 2007 – Společnost Explorer, registrátor domén .EU a poskytovatel webhostingových služeb, nabízí na všech svých serverech s hostovanými webovými stránkami na platformě Windows plnou podporu technologie ASP.NET AJAX.

Technologie, o které se také mluví jako o základním kameni iniciativy Web 2.0, je zákazníkům Exploreru dostupná automaticky.

Co je ASP.NET AJAX?
AJAX (Asynchronous JavaScript and XML) je obecné označení pro technologie vývoje interaktivních webových aplikací, které mění obsah svých stránek bez nutnosti jejich znovunačítání. Na rozdíl od klasických webových aplikací poskytují uživatelsky příjemnější prostředí, ale vyžadují použití moderních webových prohlížečů.

Velká popularita a rozšíření AJAXu začala několika službami společnosti Google (Gmail nebo Google Maps)

Hlavní výhody technologie
Největší výhodou je odstranění nutnosti znovunačítání a překreslování celé stránky při každé operaci, které je nutné u standardní architektury webových stránek. Uživateli se tak podaří navodit pocit mnohem větší plynulosti práce, která se blíží více práci s aplikacemi instalovanými na jeho domácím či kancelářském počítači. Z principu technologie se dá očekávat snížení zátěže webových serverů a přenosu dat obecně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).