Hlavní navigace

EXPLORER registruje exotické domény .to na 100 let

[Tisková zpráva] Zájemci o exotickou a na internetu proslulou doménu prvního řádu .to se dočkali. Na stránkách společnosti EXPLORER si ji už mohou zaregistrovat, a to až na sto let dopředu.

Sdílet

PRAHA, 18. června 2007 – Explorer nabízí registraci cizokrajných domén jako vstřícný krok firmám, jejichž přirozený růst a obchodní záměry přerostly hranice České republiky.

„Pro mnoho společností je výhodné zaregistrovat si zahraniční doménová jména ve znění své obchodní značky nebo produktu předem,“ vysvětluje ředitel Exploreru Jan Hájek. „Zamezí tak jejich využití potenciální konkurencí, případně mohou získat požadovanou doménu, jejíž národní koncovka .cz není právě volná. Firemní stránky ryze české společnosti na doméně se zahraniční národní koncovkou může být přitom pro řadu návštěvníků zajímavým zpestřením,“ dodává.

Doménu .to, jejímž správcem je Tonic Corporation (www.tonic.to), lze pořídit za poplatek 2990 Kč na dva roky, což je minimální registrační doba, ale jako jedinou z portfolia Exploreru si ji mohou firmy i soukromé osoby zamluvit až na 100 let dopředu. Pak vyjde cena relativně daleko příznivěji, celé století totiž přijde na 74 745 korun. Podrobnější informace na www.explorer.cz/do­meny/.

Národní doména .to patří království Tonga
Království se rozkládá na 169 ostrovech v jižním Pacifiku mezi Novým Zélandem a Havajským souostrovím. Ve světě internetu se Tonga proslavila právě doménou, odpovídající anglickému slovu to, a webovými stránkami, které jsou dodnes populární a vyhledávané, jako například welcome.to, fly.to nebo come.to; na české síti zase stále funguje adresa najdi.to.