Hlavní navigace

EXPLORER spustil třicáté www stránky neziskové organizace

[Tisková zpráva] Společnost Explorer oznamuje zprovoznění webových stránek projektu Nadace Terezy Maxové a Iniciativy Společenství EQUAL – Najdi svůj směr. Tento neziskový projekt je již třicátý, jehož internetové stránky společnost Explorer bezplatně spravuje a technicky zajišťuje. Dalším aktuálním neziskovým projektem je II. Internetová aukce Děti dětem, organizovaná Sdružením Linka bezpečí.

Sdílet

Praha, 15. června 2006 – Cílem projektu Najdi svůj směr je zlepšit výchozí postavení dětí vyrůstajících v ústavní péči při jejich vstupu na trh práce. Dílčími cíly jsou zlepšení úspěšnosti ve školním vzdělávání, vyrovnávání obtíží spojených se specifickými poruchami učení a příprava mladého člověka na odchod z dětského domova do samostatného života. Internetové stránky projektu www.nadacetm-equal.cz přinášejí veškeré informace o projektu, partnerech, zajímavé fotografie a odkazy, které s projektem souvisejí.

Dalším aktuálním neziskovým projektem, který společnost Explorer bezplatně technicky zajistil byla II. Internetová aukce Děti dětem, kterou organizuje Sdružení Linka bezpečí. V rámci aukce se dražila nejlepší díla zaslaná dětmi do soutěže „Malujeme po síti“, kterou Sdružení Linka bezpečí uspořádalo ve spolupráci s Českým rozhlasem. Aukce Děti dětem je rovněž zajímavá tím, že originální předměty věnuje i patron Linky bezpečí Richard Krajčo. Internetová aukce, která proběhla na adrese www.aukce.lin­kabezpeci.cz přinesla na podporu aktivit Sdružení Linka bezpečí 20.950,–Kč. Aukce se s úspěchem konala i v loni a výtěžek byl použit na financování projektů Sdružení Linka bezpečí, které pomáhají dětem, jež si samy pomoci nedokáží.

Registrátor Explorer se svým projektem www.Evropska-Domena.cz se rovněž stal registrátorem .EU domény pro Nadaci Naše dítě. Evropské internetové stránky Nadace Naše dítě zní www.nadacenase­dite.eu.

Společnost Explorer poskytuje bezplatný hosting a správu již třiceti neziskovým projektům, kromě výše uvedených jsou to například tyto: Český červený kříž (www.cck.cz), Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (www.vdv.cz), Zájmová organizace dětí a mládeže Expedice Natura (www.expedice­natura.cz), Vodní záchranná služba Brno (www.vsz-brno.cz), prospěšná společnost SPID Handicap (www.vozickari.cz) a další.

„Rádi pomáhamě těm, kteří se rozhodli využít svou doménu pro nekomerční aktivity. Ať je projekt věnován kultuře, podpoře postižených či pomoci dětem, dostane u nás šanci oslovit internetovou veřejnost.“ říká ředitel Exploreru Jan Hájek.

Více informací naleznete na http://www.ex­plorer.cz/onas/spon­zorujeme.aspx.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).