Hlavní navigace

Externí pevný disk Toshiba STOR.E D10 umožňuje rychlé přenosy dat

[Tisková zpráva] Rozhraní USB 2.0 a eSATA zajišťují pohodlné ukládání a zálohování dat

Sdílet

Praha, Česká republika, 7. září 2010 – Společnost Toshiba Europe GmbH oznámila nový přírůstek do portfolia externích pevných disků v podobě elegantního modelu STOR.E D10. Je zaměřen na spotřebitele i profesionály. Disk STOR.E D10 má ohromnou kapacitu až 2 terabyty, díky níž zvládne uspokojit rostoucí nároky na objemy dat, které je nutné v digitální podobě ukládat a spolehlivým a zabezpečeným způsobem zálohovat. Model STOR.E D10 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během třetího čtvrtletí 2010.

Pro profesionální i osobní využití
Externí pevný disk STOR.E D10 v atraktivním leskle černém provedení dosahuje rychlého přenosu dat z vašeho počítače díky možnosti výběru ze dvou vysokorychlostních rozhraní: jednou možností je rozhraní USB 2.0, které zajišťuje přenosovou rychlost až 480 Mbps, a druhou rozhraní eSATA umožňující rychlý přenos dat pomocí kabelu, jenž může být i delší než 2 metry. Díky velké úložné kapacitě a vysoké rychlosti přenosu dat splňuje externí disk Toshiba STOR.E D10 nároky profesionálních uživatelů v malých a středních firmách stejně jako potřeby domácích kanceláří nebo domácností.

Snadné a bezpečné zálohování
Přestože si většina uživatelů je vědoma rizik spojených se ztrátou cenných dat, jež může nastat v důsledku napadení virem nebo nečekanou havárií počítače, často i tak svá data účinně nechrání proti malwaru a málokdy pravidelně zálohuje. Aby proces zálohování byl co možná nejsnadnější a nejbezpečnější i pro nezkušené uživatele, dodává se disk STOR.E D10 s předinstalovanou zkušební verzí zálohovacího softwaru Nero BackItUp&Burn. Tato aplikace pomáhá data zabezpečit i provádět zálohy automaticky. Navíc je předinstalována i zkušební verze osvědčeného softwarového balíku McAfee Internet Security Suite 2009, která disk chrání před počítačovými viry, a disk je díky tomu bezpečným zálohovacím nástrojem pro každého.

Rozšířené služby
Kromě záruky je uživatelům k dispozici i možnost předplatit si tzv. Data Recovery Service, čili službu obnovy ztracených dat, která platí po dobu tří let. Uživatelé tak mají zaručenou pomoc ve chvíli, kdy dojde ke ztrátě dat v případě fatálního selhání disku: naše profesionální laboratoř zabývající se obnovou dat vynaloží veškeré úsilí, abyste svá data dostali zpět. Druhou možností kromě předplacené služby Data Recovery Service je služba „na vyžádání“, která je k dispozici jednorázově.

Další tiskové materiály a informace
Chcete-li si stáhnout fotografie těchto produktů, navštivte laskavě knihovnu fotografií pro média Toshiba Press Lounge Image Library na adrese: http://toshiba­.eu/presslounge.

O společnosti Toshiba
Toshiba je celosvětovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií. Výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnuje informační a komunikační systémy, digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 740 společností s 204 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 68 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co­.jp/index.htm.