Hlavní navigace

Externí zapisovací mechanika Lite-On nyní také s vkládáním shora

[Tisková zpráva] Eindhoven, Nizozemsko – Společnost Lite-On oznamuje uvedení nové řady přenosných externích zapisovacích mechanik DVD velikosti slim: eTAU108

Sdílet

Mechanika eTAU108 je ideální řešení pro majitele notebooků bez zabudované optické mechaniky, kteří přesto chtějí archivovat soubory, přehrávat obsah, přistupovat k datům nebo instalovat software z disků CD či DVD.

Významnou vlastností této nové externí zapisovací mechaniky DVD je přenositelnost, což ocení mobilní uživatelé. Mechanika je napájena přímo z notebooku prostřednictvím přiloženého kabelu USB, takže při jejím používání uživatel nemusí být blízko elektrické zásuvky. Mechanika je vybavena odolným systémem pro vkládání shora a má zaoblené rohy. Mechanika eTAU108 bude k dispozici ve verzi v klavírní černi a perlově bílé. Díky hmotnosti méně než 350 g se toto lehké zařízení snadno vejde do jakékoli malé tašky na notebook.

Mechanika eTAU108 podporuje rychlosti zápisu 8X pro DVD±R a DVD+RW, 6X pro DVD±R DL a DVD-RW, 5X pro DVD-RAM a 24X pro CD-R(W). Rychlosti čtení jsou 8X pro DVD-ROM a 24X pro CD-ROM. Uživatelé mechaniky eTAU108 se při jejím přenášení nemusí obávat ztráty kabelu USB. V dolní části mechaniky je speciální prostor pro praktické uložení kabelu.

Model eTAU108 doplňuje řadu externích optických diskových mechanik Lite-On velikosti slim, které jsou již k dispozici:

eTDU108 – DVD-ROM
eSAU108 – zapisovací mechanika DVD
eSAU208 – zapisovací mechanika DVD s podporou technologie LightScribe

Všechny uvedené mechaniky jsou napájeny prostřednictvím kabelu USB a zajišťují tak uživateli maximální pohodlí.

Mechanika eTAU108 bude dostupná od září za doporučenou maloobchodní cenu 45 euro.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).