Hlavní navigace

Extrémní běhy napříč kontinenty

[Tisková zpráva] Dokument Born to Run již v sobotu exkluzivně na stanici Extreme Sports Channel

Sdílet

Na tuzemské obrazovky míří dechberoucí příběh muže, který jako jediný na světě přeběhl všechny kontinenty planety. Ve dvoudílném dokumentu Born to Run se diváci stanou svědky vyčerpávajících běhů Francouze Serge Girarda napříč Jižní Amerikou a Afrikou. První epizodu odvysílá televize Extreme Sports Channel již v sobotu 10. září od 16.10 a 20.20 hodin, druhý díl diváci zhlédnou přesně o týden později ve stejný čas. Placenou kabelovou a satelitní televizi Extreme Sports Channel zastupuje v ČR a SR společnost Chello Central Europe, člen skupiny Liberty Global, Inc.

Legendární běžec Serge Girard s naprosto mimořádným fyzickým i psychickým vypětím absolvoval na vlastních nohou vzdálenosti, na jejichž překonání se standardně používá letadlo a jejichž zvládnutí jen lidskými silami se dosud zdálo naprosto nemožné.

V první epizodě (sobota 10. září od 16.10 a 20.20 hodin, Extreme Sports Channel) diváci spolu se Sergem Girardem zamíří do Jižní Ameriky, kde tento legendární běžec během 73 dnů absolvoval více než pět tisíc kilometrů na cestě z Limy do Ria de Janeira. Na trase se musel potýkat například s drsným podnebím andských velehor.

„Někoho tím možná překvapím, ovšem základ mého úspěchu nespočívá v nohách, ale především v mé hlavě,“ svěřil se aktuálně osmapadesátiletý Francouz.

Druhá epizoda (sobota 17. září od 16.10 a 20.20 hodin, Extreme Sports Channel) přivádí fanoušky do dalšího extrémního prostředí, konkrétně do Afriky. Tento kontinent přeběhl Serge Girard ze západu na východ. Úsek mezi Dakarem a Káhirou o délce přes sedm tisíc kilometrů zvládl během pouhých sto dnů.

Serge Girard se narodil v roce 1953. Je držitelem čtyř světových běžeckých rekordů. Trénuje zhruba šest hodin denně pět dní v týdnu. Má tři syny. Při běhu na dlouhé trati spotřebuje průměrně 2000 cereálních tyčinek, 200 kilogramů rýže nebo těstovin, 60 kilogramů ovoce a 50 kilogramů medu.