Hlavní navigace

Facebook zablokoval jednu z nejaktivnějších českých fanouškovských stránek Esemes.cz

[Tisková zpráva] Tvrdá a ne zcela jasná pravidla Facebooku dopadla na jednu z nejaktivnějších stránek českého Facebooku, podporující službu Esemes.cz pro posílání SMS z internetu.

Sdílet

Fanouškovské stránky esemes.cz na sociální síti Facebook postihla nemilá záležitost. Facebook je totiž bez jakéhokoliv upozornění předem dne 30.12. 2010 zablokoval. Správci těchto stránek obdrželi pouze automatický e-mail s výčtem podmínek, za kterých jsou stránky na Facebooku zablokované, ale stránky služby Esemes.cz žádnou z nich nesplňovaly. Náprava této situace je bohužel velmi svízelná a stránky na Facebooku jsou zatím mimo provoz.  

XXX, produktový manažer stránek Esemes.cz, přiznává, že blokace stránek způsobila nemalé problémy: „Smazání skupiny nás velmi zaskočilo, neboť byla hlavním kanálem pro komunikaci s našimi uživateli. Intenzivně jednáme s administrátory Facebooku o co nejrychlejší obnovení. To však není jednoduché, neboť Facebook se vzhledem k nezajímavosti českého trhu chová velmi arogantně.“ O dalším vývoji celého případu budou  

Fanouškovské strán­ky služby Esemes.cz na Facebooku měly 145 000 fanouškou a patřily tak k největším skupinám na českém Facebooku. Stránky podporovaly službu www.esemes.cz, která slouží k odesílání zpráv SMS z internetu zdarma, anebo za velmi malé částky. Díky speciální aplikaci lze odesílat zprávy SMS i rovnou z Facebooku.