Hlavní navigace

Fakulta elektrotechnická ČVUT chce vychovávat novou generaci podnikatelů v oblasti IT

[Tisková zpráva] Katedra kybernetiky Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení v Praze připravuje pro studenty a další zájemce unikátní sérii přednášek pod názvem Entrepreneurs Club (eClub), ve které si posluchači osvojí podnikatelské dovednosti a díky níž budou připraveni zapojit se do IT businessu. Nejúspěšnější z posluchačů kurzu se pak mohou těšit na cestu do Silicon Valley, kde budou moci prokázat své kvality.

Sdílet

Od 16. února 2011 se na katedře kybernetiky otevírá Entrepreneurs Club, který vznikl pod patronací ČVUT Media Lab a Credo Ventures. Cílem eClubu je především naučit mladé experty pracovat v týmu a prodat svůj potenciál ve světě reálného byznysu. „V této oblasti má české vysoké školství citelné mezery. Pokud mají naši absolventi obstát ve stále kosmopolitnějším světě, je třeba je naučit, jak úspěšně prezentovat a prosadit své nápady,“ říká garant programu Ing. Jan Šedivý, CSc., z katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT.  

V sérii přednášek ekonomů, podnikatelů, výzkumníků a právníků se návštěvníci nejen z řad studentů dozvědí, jak pro produkt najít zákazníky, jak jej nabízet na trhu, jak založit firmu, jak odvodit jeho správnou cenu atd. Dalším posláním eClubu je prezentace úspěšných internetových firem a setkání s jejími zástupci, kteří zájemcům přiblíží příběhy vzniku jejich firem a produktů.

 

Cesta do Silicon Valley a možnost prezentovat, co v oblasti ICT umí, je snem mnoha studentů z celého světa. EClub, který Fakulta elektrotechnická ČVUT rozjíždí, takovou možnost nabídne autorovi nejlepšího návrhu nového produktu. Autoři dalších úspěšných návrhů také nepřijdou zkrátka a minimálně se od renomovaných expertů dozvědí, jak si poradit se založením nové spin-off firmy nebo jak získají finance na vývoj vlastních prototypů.