Hlavní navigace

Fashion TV se brání parazitování na značce

[Tisková zpráva] Praha / Bratislava – Fashion TV, největší celosvětová síť televizí zaměřených na módu a životní styl se bude soudně bránit proti zneužívání jména stanice.

Sdílet

Na tuzemském trhu totiž již léta funguje internetová stránka www.fashiontv.cz, jejíž vlastník Jiří Doležal nemá nic společného se společností vlastnící licenci Fashion TV pro Česko a Slovensko. Ta provozuje oficiální webové stránky televizní stanice na adrese www.ftvonline.cz. „Pan Doležal je známou postavou pražské scény. Nikdy ale neměl ani nemá nic do činění s Fashion TV. Je majitelem domény www.fashiontv.cz, vydává se za člověka reprezentujícího tuto originální značku, zneužívá její dobré jméno a poškozuje ji. Jediným subjektem majícím licenci pro mediální aktivity k jejímu používání značky Fashion TV v ČR a na Slovensku je firma Carolinas Corporation,“ řekla výkonná ředitelka Fashion TV Zuzana Poláčková. „Po provozovateli webu Jiřím Doležalovi požadujeme zdržení se protiprávního jednání, změnu doménového jména, přiměřené zadostiučinění a náhradu škody. A samozřejmě náklady řízení,“ dodala.

Fashion TV, jedna ze tří největších kabelových televizí světa, začala 1. března vysílat v České republice a na Slovensku. V obou zemích si její signál může naladit více než milion domácností. Licenci na provozování Fashion TV v ČR a na Slovensku drží od roku 2008 společnost Carolinas Corporation. V současnosti Fashion TV ČR & Slovensko produkuje až 35 procent vlastního obsahu, zbytek přebírá ze zahraničí.

Fashion TV byla založena v roce 1997 podnikatelem Michelem Adamem a stala se v oblasti módy a životního stylu největším televizním kanálem, který vysílá celý týden 24 hodin denně. Má zastoupení v téměř 200 zemích šesti kontinentů a pokrývá přes 340 milionů domácností.