Hlavní navigace

FELfest 2010 – český hudební festival přenášený kompletně on-line

[Tisková zpráva] Živé vysílání z pražského Kulaťáku zprostředkuje atmosféru letních koncertů všem zájemcům prostřednictvím internetu

Sdílet

Praha, 3. června 2010 – Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze, ve spolupráci s hlavními partnery festivalu, Sázavafestem a společnostmi Procter & Gamble a PRE a.s. zvou všechny zájemce na FELfest 2010, který se uskuteční již 10. června od 14 do 22 hodin v Praze na Vítězném náměstí. Kdo si nebude moci vychutnat kvalitní hudební produkci – v čele s kapelou Krucipüsk či Psími vojáky – přímo na místě, má možnost okusit festivalovou atmosféru prostřednictvím živého přenosu na webové stránce www.budit.cz/fel­fest.

Festival
Hned první ročník festivalu slibuje velmi našlapaný program, který nabídne nejen nové objevy české hudební scény, ale i její skutečné legendy. Za všechny jmenujme Psí vojáky, kteří zanedlouho oslaví neuvěřitelné třicetiny. Komu nebudou stačit kvalitní decibely v éteru, ten může vyzkoušet své štěstí na obří trampolíně či se občerstvit v dobře zásobeném indoboard baru. Šťastní výherci si navíc odnesou lístky na partnerský Sázavafest. S vyvrcholením večerního programu se účastníci mohou těšit na profesionální ohňovou show skupiny Pyroterra. Vstup na festival i živý přenos na webu www.budit.cz/fel­fest budou pro všechny zájemce zcela zdarma! Živý přenos zajišťuje komunikační společnost Virklis, a.s.

„Naším cílem je vybudovat tradici nového studentského festivalu, samozřejmě nejen pro studenty, v období přímo předcházejícím hlavní festivalové sezóně,“ doplňuje Pavel Digrin z agentury Virklis, organizátor akce, který stál u samotného zrodu koncepce FELfestu. „Zároveň chceme poskytnout i něco navíc, proto jsme se rozhodli celý festival přenášet online pomocí moderní technologie. Pokud si tedy nebudete moci užít odpoledne a večera na Kulaťáku v Praze osobně, zveme vás alespoň prostřednictvím obrazovek vašich počítačů!. Tímto také děkuji organizátorům Sázavafestu za duševní propojení obou festivalů.“

„Původní koncepce FELfestu spočívala ve vytvoření malé akce pro studenty FEL ČVUT. Během plánování jsme ale usoudili, že idea otevřeného festivalu pro všechny návštěvníky se nám líbí opravdu víc. Pozvali jsme také naše budoucí studenty, kteří mají právě po maturitě. Pro ně i pro nás to je příležitost k oslavě a seznámení se s budoucími kolegy,“ říká Jaroslava Weiserová, PR manažerka FEL ČVUT.

„Moderní doba si žádá moderní technologie a proto je i Sázavafest u toho,“ říká Pavel Kloupar, ředitel a dramaturg Sázavafestu a dodává. „Díky těmto technologiím budou mít i naši fanoušci v Kácově možnost vidět on-line přenosy všeho, co se letos bude na 10. ročníku odehrávat.“

Účinkující a program akce
V rámci programu vystoupí kapely – Krucipüsk, Psí vojáci, Reverends, Nežfaleš, The Fialky, Bad Ass Honkies, String Ladies, Caktus showband a na závěr předvede fireshow skupina Pyroterra.

Program akce

  • 14.00 – String Ladies,
  • 14.30 – Caktus showband,
  • 15.15 – Bad Ass Honkies
  • 16.00 – Nežfaleš,
  • 17.00 – The Fialky,
  • 18.00 – Reverends,
  • 19.00 – Krucipüsk,
  • 20.20 – Psí vojáci,
  • 22.00 – ohnivá show Pyroterra.

Partneři
Partnerem akce jsou společnosti Proctre & Gamble a PRE, Městská část Prahy 6 a Sázavafest, který je s FEL festem propojen především na organizační a technické úrovni.

Mediální partneři
Mediálními partnery FELfestu jsou TV Óčko a Fajn Radio.

O Fakultě elektrotechnické ČVUT
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze je prestižním českým vysokoškolským pracovištěm s více než 6 000 studenty a 700 zaměstnanci. Základní výhodou FEL je tradiční úzké propojení oborů elektrotechniky a informatiky. V současnosti fakulta nabízí bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy, v nichž vychovává vysokoškolsky vzdělané odborníky v oblasti elektrotechniky, sdělovací techniky, automatizace, informatiky a výpočetní techniky. Absolventi Fakulty elektrotechnické nacházejí široké uplatnění v České republice i v zahraničí. FEL je nejen významným výukovým střediskem, ale také špičkovým moderním centrem pro vědeckou a výzkumnou činnost, s podílem na mnoha projektech i v mezinárodním měřítku.