Hlavní navigace

Fenomén dnes - téma Mýtné v ČR čtvrtek 15.2.

[Tisková zpráva] Platí se v obci Mýto elektronické mýtné? A co uvidí řidiči od volantu kamionu na cestě Českem, Německem a Rakouskem? Tyto a ještě další otázky se pokusí zodpovědět půlhodinová reportáž, která se v širších souvislostech zabývá aktuálními každodenními problémy obyvatel České republiky,

Sdílet

Fenomén DNES. Tentokrát se věnuje tématu v poslední době tolikrát zmiňovaného v médiích. Autoři Petr Kopecký a Jan Reinisch se pokusí nahlédnout na problematiku mýtného a představí jeho přednosti a slabiny ve čtvrtek 15. 2. ve 21,50 na ČT1.

Fenomén dnes je týdeník Redakce aktuální publicistiky, který se na obrazovkách prvního programu České televize poprvé objevil první čtvrtek toho roku. Pětadvacetiminutové publicistické reportáže jsou vždy dílem tvůrčí dvojice reportér a režisér a věnují se především nejrůznějším současným problémům obyvatel ČR. Pohled na sledovaný jev je pak představen v širších souvislostech, což dovoluje mimo jiné i délka pořadu. Takovýto formát publicistického pořadu je v současnosti viděn pouze v České televizi. Vznik 52dílného projektu umožnila Evropská komise grantem na výrobu televizních pořadů. Vedoucí dramaturgyní pořadu je Andrea Majstorovičová.

Fenomén DNES každý čtvrtek 21,50 na ČT1.

Více o pořadu naleznete www.ceskatele­vize.cz/fenomen­dnes, kde probíhají také chaty s autory reportáží, diskuze diváků a materiály vztahující se k odvysílaným reportážím.