Hlavní navigace

Fenomén DNES

[Tisková zpráva] Jakým přínosem budou Bulhaři v Evropské unii, proč v Česku bují korupce, jak vidí Evropu muslimové, kteří se tu narodili, ale i proč si české domácnosti zvykly žít na dluh. To je pár témat nového týdeníku Redakce aktuální publicistiky, pravidelné pětadvacetiminutové publicistické reportáže, kterou diváci uvidí každý čtvrtek večer ve 22:00 na ČT1.

Sdílet

Každá reportáž bude dílem tvůrčí dvojice reportér a režisér. Téma bude vycházet z každodenních problémů obyvatel České republiky v širším evropském kontextu. Vznik projektu umožnila svou finanční spoluúčastí Evropská komise grantem na výrobu televizních pořadů. Pořad nebude mít studio ani moderátora, bude se vysílat i na ČT24. Z interních reportérů se na pořadu bude podílet Zuzana Šimůnková, Petr Kopecký a Martin Jazairi, z externích např. Michal Komárek z týdeníku Reflex, ale i další.

Změny v pořadech Redakce aktuální publicistiky
Půlhodinový týdeník Politické spektrum přináší širší záběr politické mapy u nás, než jaký postihují parlamentní strany a denní televizní zpravodajství a aktuální publicistika. Některé náměty menších stran oživují veřejný život, otevírají i problémy, které parlamentní strany vědomě i nevědomě nechávají stranou. Proto se Česká televize rozhodla vysílat od nového roku tento pořad, kromě ČT24, kde běží každou sobotu večer již od září, i na ČT 1, a to každé úterý ve 23:30. Pořad, jehož ambicí je i vzdělávat diváky v oblasti politiky a politické kultury, moderuje Vladimír Kučera a od nového roku také Veronika Paroulková. Vedoucím projektu je Čestmír Franěk, dramaturgem Aleš V. Poledne.

Od nového roku také dojde k vysílacím změnám u pořadu Historický magazín. Diskusní analytický třicetiminutový týdeník o historických událostech a jejích aktuálních souvislostech, který je připravován v duchu svého motta: známe dobře naši i světovou historii? se od ledna 2007 přesouvá ze čtvrtka z programu ČT 1 na pondělí na ČT2 na půl dvanáctou večer.

Od ledna 2007 se diváci budou setkávat pravidelně s následujícími spotřebitelskými magazíny. Černé ovce budou na programu v úterý a ve čtvrtek na ČT1 v 17:45. Ostatní všední dny bude ve stejném čase na ČT1 pořad Testoviny, který byl doposud vysílán na ČT24.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).