Hlavní navigace

Fenomenální automobilový závod 24 HODIN LE MANS opět na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Když se řekne 24 hodin Le Mans, každý si hned vybaví francouzské město, které se každý rok v červnu promění na 24 hodin v ráj motorismu a přes bouřící motory tu není slyšet vlastního slova. V jubilejním 75. ročníku se představí hned několik českých závodníků, ale také český tým Škoda Charouz Racing System – Lola/Judd, který má ambice a formu k dosažení historicky nejlepšího úspěchu.

Sdílet

V Hradci Králové 13. června 2007 – Už jen pár dní zbývá do startu vytrvalostního automobilového závodu 24 hodin Le Mans. Asi největší pozornost budí účast českého týmu v nejsilnější kategorii prototypů LMP1 Škoda Charouz Racing System-Lola/Judd. V 75. ročníku 24 hodin Le Mans za ní budou jezdit bývalý pilot F1 a současný jezdec šampionátu A1 GP Alex Yoong, pětadvacetiletý závodník z německého mistrovství cestovních vozů DTM Stefan Mücke a nejmladší účastník letošního ročníku Jan Charouz. Trio jezdců naladilo fanoušky v nedávném závodě 1 000 km Valencie v rámci série Le Mans ziskem druhého místa, kde zůstalo poraženo jen dieselovým Peugeotem 908.

Tím však startovní listina českých reprezentantů nekončí. V kategorii LM GT1 bude o vítězství usilovat Tomáš Enge, který po těžkém zranění při závodě American Le Mans Series slavil grandiózní návrat v Salt Lake City, kde vyhrál třídu GT2. Ačkoli je rekordmanem z pohledu kvalifikačních výsledků, na vítězství s vozem Aston Martin DBR9 s bondovským startovním číslem 007 teprve čeká a pokusí se jej získat v silné konkurenci vozů Corvette C6R, Saleen S7R a dalších astonů. Ve stejné kategorii startují za ruský tým Convers Menx čeští závodníci Robert Pergl a Tomáš Kostka, který závodil ve Světové sérii Renault a startoval také v A1 GP.

V nejslabší třídě LM GT2 se za tým Spyker Squadron s vozem Spyker C8 Spyder představí další český reprezentant Jarek Janiš.

Je nutné však říct, že startovní listina ve všech třídách je neuvěřitelně silná a uspět nebude jednoduché. Pozornost se bude také upírat na souboj dieselových vozů Audi R10 a Peugeot 908, který si v Le Mans odbude svou premiéru.

Přímo z místa dění Vám dvojice komentátorů Galaxie sport Tomáš Richtr a Martin Straka přinese ty nejdramatičtější a nejzajímavější momenty.

Jako předkrm před startem legendárního závodu 24 hodin Le Mans Vám ve čtvrtek 14. června v 17:00 hodin nabídneme hodinový dokument nazvaný Cesta do Le Mans 2007, jehož součástí bude i exklusivní rozhovor s Jarkem Janišem, Janem Charouzem, Alexem Yoongem a Martinem Strakou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).