Hlavní navigace

Festival Prix Bohemia Radio 2007 zná své vítěze

[Tisková zpráva] Čtvrtek 4. října byl třetím a posledním dnem Mezinárodního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio 2007, který nesl podtitul Na vlnách.

Sdílet

Tento den byl ve znamení Lidské komedie. To bylo totiž téma třetí a poslední kategorie, v níž přihlášené pořady soutěžily. (Jde o malý dokument ze současnosti, feature, reportáž reflektující vztahy mezi lidmi). V porotě této kategorie zasedli Jiří Mejstřík, jako její předseda, členy poroty byli Marie Formáčková, Vlastimil Ježek, Petr Chlupatý a Josef Maršík.

Po posledních doprovodných pořadech – dopoledním představení Malého divadélka Praha a odpolední show Českého rozhlasu Region, v níž vystoupili Marie Formáčková, Josef Zíma a Eduard Hrubeš, byl festival slavnostně zakončen večerem v Divadle Na Kovárně s podtitulem Na jedné lodi. Zde byly vyhlášeny výsledky všech tří kategorií a autoři vítězných pořadů byli oceněni. Moderátorem večera byl Jan Rosák, na jevišti se vystřídali Karel Černoch, Jitka Zelenková, Petra Janů a Josef Laufer.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).