Hlavní navigace

FIA GT3 v Dubaji s českou účastí na SPORT 5 živě

[Tisková zpráva] O prvním prosincovém víkendu se kolotoč FIA GT3 přesune do Dubaje na svou poslední letošní štaci a o co nejlepší umístění se zde utkají také české posádky, mezi nimi i Adam Lacko a Štěpán Vojtěch s Corvette Z06R. SPORT 5 jako jediná česká satelitní a kabelová televize zaměřená výhradně na motorismus vysílá závod FIA GT3 z Dubaje v přímém přenosu.

Sdílet

Šampionát FIA GT3 zavítá do Dubaje podruhé ve své historii, aby se na zdejším 5394 metrů dlouhém okruhu odehrály poslední souboje sezóny 2008. Průběžné pořadí seriálu zatím s velmi solidním osmibodovým náskokem vedou Arnaud Peyroles a James Ruffier (Corvette Z06R; Martini Callaway Racing), teoretická šance na titul však zůstává i dvojicím Ian Kahn a Thomas Mutsch, resp. Thomas Accary – Pierre-Brice Mena (Aston Martin DBRS9; Hexis Racing), stejně jako Bradleymu Ellisovi (Ford GT; Matech GT Racing). Po předchozích úspěších dosažených ve druhé půli letošní sezóny budou o další pěkná umístění v Dubaji bojovat i české posádky Corvette Z06R z dílen roudnického MM Racingu Adam Lacko – Štěpán Vojtěch a Martin Matzke – Jiří Skula. Závěrečné podniky FIA GT3 vysílá SPORT 5 živě v pátek 5. prosince a v sobotu 6. prosince ve 13:25 hodin.

V 49. týdnu SPORT 5 pokračuje v pohledech do historie slavné čtyřiadvaceti­hodinovky Nürburgringu, a tak si ve čtvrtek 4. prosince, v pátek 5. prosince a v sobotu 6. prosince vždy v podvečer přiblížíme ročníky 2005 – 2007. Ročník 2005 znamenal slavnou derniéru pro tovární BMW M3 GTR, kterou zajistili Pedro Lamy, Boris Said, Duncan Huisman a Andy Priaulx pod hlavičkou BMW Motorsportu. V roce 2006 v závodě absentovaly tovární týmy, a tak se mohly uplatnit stáje disponující byť jen částečnou tovární podporou. Úspěšnou sérii v tomto roce zahájil prvním vítězstvím ve čtyřiadvaceti­hodinovce tým Manthey Racing nasazující Porsche 996 GT3; druhým triumfem pak potvrdil tým svůj úspěch i o rok později.

V sobotu 6. prosince dopoledne si diváci SPORT 5 mohou vychutnat nezapomenutelné finále sezóny WRC 1998. Po předposledním závodě v Austrálii se do vedení mistrovství světa rally dostal s dvoubodovým náskokem na druhého Carlose Sainze dvojnásobný světový šampión Tommi Mäkinen a o novém mistru světa měla rozhodnout poslední soutěž sezóny, Britská rally. Ta pro Mäkinena kvůli chybě pořadatelů skončila již první den a Sainzovi stačilo Waleskou rally dokončit na čtvrtém místě. To si Sainz také bezpečně udržoval, ale potkala jej obrovská smůla, když na poslední rychlostní zkoušce, 300 metrů před cílem, selhal motor jeho Toyoty Corolly WRC. Carlos Sainz tak Britskou rally nedokončil a mistrem světa se potřetí v řadě stal Tommi Mäkinen.

Jako každý čtvrtek i 4. prosince vpodvečer v 18:10 hodin má své místo v programu SPORT 5 diskusní pořad O čem se mluví. Jeho hostem bude Detlef Potsch, bodypainter, jehož díla na nahých ženských tělech mohou vidět účastníci řady českých motoristických ak­cí.