Hlavní navigace

Filip Renč dotočil v Brně film Krutá nevěra

[Tisková zpráva] Druhý film z triptychu Vetřelci a lovci s názvem Krutá nevěra dotočil v těchto dnech v brněnském studiu České televize režisér Filip Renč. První z trojice, detektivka Zrozen bez porodu se Simonou Stašovou a Jurajem Kukurou v hlavních rolích, měla premiéru na jaře 2010. Oba uvedení herci se objeví i v Kruté nevěře, do dalších rolí režisér obsadil Václava Jiráčka, Tatianu Vilhelmovou, Gabrielu Štefanovou, Michala Dlouhého a další herce.

Sdílet

Krutá nevěra začíná šťastně. Manželé Petr a Jana Roubalovi (Václav Jiráček a Tatiana Vilhelmová) jsou svoji dva roky a čekají první dítě. Do této idylky však přijde nečekaná rána: těhotná Jana najde jednoho dne v poště obálku, z níž se vysypou snímky kompromitující jejího manžela při erotických hrátkách s atraktivní Markétou Tichou (Gabriela Štefanová). A aby byly důkazy kompletní, jsou tu i vytištěné přepisy jejich milostných emailů a sms zpráv. Jana se zhroutí, předloží obsah obálky Petrovi. Ten se jí nešťastně svěří s celou historkou. Jak se seznámil při brouzdání po internetu s dotyčnou ženou, jak se s ní ze zvědavosti sešel, a protože mu dávala najevo, že ji okouzlil, nakonec jí i podlehl. Jenže krátce poté ho Markéta seznámila na schůzce v kavárně s dalšími lidmi, muži i ženami, kteří mu oznámili, že se stal obětí jejich hry. Vše od začátku zinscenovali. Jsou totiž parta, která se baví neštěstím druhých. Rozvracení vztahů jiných je jejich soukromou reality show… Rozrušená Jana potratí a uzavře se před celým světem. V tomto okamžiku vstupuje do hry už z prvního dílu (Zrozen bez porodu) známá zdravotní sestra Věra Podlipná (Simona Stašová) a také záhadný doktor Zahálka (Juraj Kukura). Přesvědčí zoufalou Janu, aby se svými „vetřelci" bojovala. Zahálkův důmyslný plán pomsty počítá i s manželem atraktivní Markéty, bohatým obchodníkem Danielem Tichým (Michal Dlouhý).

Krutá nevěra je jeden ze tří filmů (druhý v pořadí) režiséra Filipa Renče, který je součástí triptychu Vetřelci a lovci. Celá série vzniká v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize. První z filmů – Zrozen bez porodu, odvysílala ČT na jaře 2010, třetí s názvem Užij si se psem se bude natáčet v únoru a březnu 2011.

Všechny tři příběhy spojuje společný fenomén současnosti: na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vnikají potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky. Všechny příběhy mají reálný základ, scénář je ale posunuje dál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).