Hlavní navigace

Koprodukční film ČT Bathory – vítězem nedělního večera

[Tisková zpráva] Téměř jeden a čtvrt milionu diváků vidělo 19. 9. na ČT1 televizní premiéru výpravného historického filmu Bathory režiséra a scenáristy Juraje Jakubiska.

Sdílet

Na programu ČT1 jej vidělo v průměru 1 milion 215 tisíc dospělých (sledovanost 13,7 %) a podíl na publiku ve výši 29,75 % znamenal jednoznačnou dominanci v rámci nedělního večera na všech TV (viz graf). Vysoká odezva rozhodla i o vítězství v žebříčku všech pořadů ČT za uplynulý týden a zároveň o tom, že se televizní premiéra Bathory stala letošním druhým nejsledovanějším filmovým titulem na ČT1 v neděli od 20:00.

Film nadprůměrně zaujal mladší diváky ve věku 25–34 (podíl na publiku 32,52 %) a diváky starší 65 let (podíl na publiku 32,58 %) – tedy téměř každého třetího diváka dané cílové skupiny v tuto dobu u televizoru.

Bathory, film oceněný Českým lvem 2008 za nejlepší výtvarný počin, mapuje společnou historii Evropy na přelomu 15. a 16. století. Především je však příběhem o Erzsébet Báthory – Alžbětě Báthoryové (Anna Frielová) a její nenaplněné lásce k slavnému italskému malíři Caravaggiovi (Hans Matheson), o manželském poutu nejmocnějších uherských rodů Báthory a Nádašdy a o intrikách palatína Juraje Thurza (Karel Roden).

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy. Bathory mohli diváci sledovat (19. 9. od 20:00) také na ČT HD v nativním vysokém rozlišení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).