Hlavní navigace

Film ČT Eine kleine Jazzmusik v prestižní sekci MTF Remeš 2007

[Tisková zpráva] Na právě probíhajícím 20. jubilejním ročníku Mezinárodního televizního festivalu ve francouzské Remeši se v sekci "BEST OF RECONTRES" promítá film Eine kleine Jazzmusik. Organizátoři festivalu si film letos sami vybrali do této prestižní sekce, která je přehlídkou oceněných filmů za uplynulých 20 let.

Sdílet

Eine kleine Jazzmusik, filmový přepis slavné povídky Josefa Škvoreckého z knížky Sedmiramenný svícen, tvůrčího týmu: scenáristka Jana Knitlová, dramaturgyně Jarmila Turnovská, vedoucí výroby Ilona Jirásková, hlavní kameraman Vladimír Holomek a režisérka Zuzana Zemanová, natočený v roce 1996, získal na tomto festivalu v roce 1998 dvě ocenění: Hlavní cenu divácké poroty v kategorii televizních filmů a Cenu odborné poroty za nejlepší ženský herecký výkon Barboře Bobulové, představitelce Zuzany.

Příběh se odehrává za nacistické okupace na malém městě a vypráví o spolužácích místního gymnázia a jejich jazzové kapele. Mladé lidi nerozlučně spojuje nejen láska k jazzu a smysl pro studentskou recesi, ale i nenávist k okupantům a jejich přisluhovačům. Velmi záhy se ale přesvědčí, v jak těžké době žijí a jak podcenili své kolaborantské protivníky. První veřejný koncert, na němž odehrají pod německými názvy zakázané skladby americké provenience, má u publika úspěch, ale pro skupinu „Maskovaných banditů“ má těžké následky…