Hlavní navigace

Koprodukční film České televize Nickyho rodina uvádí zahraniční televize

[Tisková zpráva] Dramatický dokument Nickyho rodina, který natočil režisér Matej Mináč v koprodukci České televize, získal dosud devět ocenění doma i v zahraničí (nejčerstvější je Cena diváků pro nejlepší film z Mezinárodního festivalu filmů s židovskou tematikou v Palm Beach v prosinci 2011). Nyní snímek zařazují do svého programu zahraniční televizní stanice.

Sdílet

Ve středu 18. ledna dokument odvysílala německá ARD na programu Das Erste, a to v německé jazykové verzi pod názvem Sir Nicky – hrdinou proti své vůli. V pátek 27. ledna, kdy si svět připomíná oběti holocaustu, uvede celovečerní snímek s maďarským dabingem Duna TV. Film odvysílá i belgická televize.

Celovečerní dokument Nickyho rodina prostřednictvím dramatických rekonstrukcí reálných událostí, unikátních archivních záběrů, autentických výpovědí zachráněných dětí zpřítomňuje jedinečný příběh záchrany 669 dětí zejména židovského původu z předválečného Československa mladým Britem Nicholasem Wintonem a jeho přáteli. Ukazuje také, jak Wintonův příklad inspiruje v současnosti tisíce mladých lidí na celém světě.