Hlavní navigace

Film Jménem krále v produkci TV Nova míří do kin

[Tisková zpráva] Karel Roden, Klára Issová, Jan Kanyza, Lukáš Vaculík nebo Markéta Hrubešová se představí v novém historickém filmu Jménem krále, který má ve středu 27. května slavnostní premiéru v pražském kině Palace Cinemas Slovanský dům. Detektivní příběh ze středověku natočil pro TV Nova režisér Petr Nikolaev.

Sdílet

Praha 26. května 2009 – Detektivní zápletka, období středověku a hvězdné herecké obsazení charakterizuje snímek Jménem krále, který právě vstupuje do kin. Historický film Jménem krále, zachycující období vlády Přemysla Otakara II., vznikl podle historické novely Vlastimila Vondrušky Osudný turnaj z knihy Vražda v ambitu. Hlavní postavou je Oldřich z Chlumu, králův zástupce v severních Čechách a správce královského hradu Bezděz, který má z titulu své funkce pravomoc vyšetřovat a trestat hrdelní zločiny v kraji. Cestou na zásnuby, jež mají usmířit dva znesvářené rody, nalezne se svými pomocníky mrtvolu přepadeného a oloupeného kupce. V noci po slavnostní hostině je pak zavražděn Markvart z Vartemberka, hlava rodu Vartemberků. Úkolem Oldřicha z Chlumu je zjistit, co obě vraždy spojuje a kdo za nimi stojí.

Kromě Karla Rodena (Oldřich z Chlumu) a Kláry Issové (Ludmila z Vartemberka) se ve filmu objeví Jan Kanyza (Hynek Berka z Dubé), Lukáš Vaculík (Marek z Vartemberka), Markéta Hrubešová (Klára z Vartemberka), Martin Štěpánek (Markvart z Vartemberka), David Prachař (Beneš z Dubé), Jan Dolanský, David Matásek, Saša Rašilov, a další.

Producentem filmu Jménem krále, který bude mít slavnostní premiéru 27. května, je televize Nova, která formou vlastní produkce, koprodukce nebo předkupu televizních práv umožnila natočení již více než tři desítek kvalitních, divácky atraktivních snímků, jako např. Román pro ženy, Rafťáci, Účastnícj zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Bestiář, Medvídek, Vratné láhve, Občan Havel, O rodičích a dětech, Bobule, Nestyda a dalších.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).