Hlavní navigace

Film Paříž, Texas v původním znění na Nova Cinema

[Tisková zpráva] Filmový kanál Nova Cinema uvádí novinku na českých volně šiřitelných komerčních televizích – film v originálním znění s titulky. Drama Paříž, Texas uvidí diváci v úterý 18. srpna 2009 v prime time od 20 hodin.

Sdílet

Praha 14. srpna 2009 – Na českých komerčních obrazovkách se objeví zahraniční film netradičně v původním znění s titulky. V úterý 18. srpna 2009 od 20 hodin vysílá Nova Cinema drama Paříž, Texas. Televizní stanice přistoupila k tomuto experimentu, aby zachovala ojedinělou, podmanivou atmosféru snímku. Současně ji velmi zajímá, zda a nakolik televizní diváci tento experiment ocení.

Psychologické drama režiséra Wima Wenderse vypráví o cestě muže, který se snaží odhalit příčiny tragického rozpadu své rodiny. V texaském městečku se jednoho dne objeví zanedbaný a vyčerpaný Travis Anderson, který zmizel před čtyřmi roky stejně jako jeho žena Jane. Z Los Angeles si pro něj přijede bratr Walt, který po celou dobu pečoval se svou ženou o jejich syna Huntera. Travis se jen pomalu dostává z otupělosti, začíná si všímat okolí a později i svého dítěte. Pomalu si znovu získává synovu důvěru a nakonec se rozhodne najít i ztracenou manželku. Hunter se k němu přidá a společně se vydají do Houstonu, odkud žena posílá synovi peníze. V hlavních rolích uvidíme Harryho Deana Stantona (Trevis), Nastassju Kinski (Jane), Deana Stockwella (Walt), Huntera Carsona (Hunter) a další.

Koprodukční snímek Německa, Francie a Velké Británie natočil v roce 1984 známý režisér německého původu Wim Wenders, jenž má na kontě řadu úspěšných projektů (Milion Dollar Hotel, Lisabonský příběh, Nebe nad Berlínem…). Snímek získal řadu významných mezinárodních ocenění, mimo jiné Zlatou palmu na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes či nominaci na Zlatý globus.

Paříž, Texas v původním znění, 18. srpna 2009 ve 20 hodin na Nova Cinema

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).