Hlavní navigace

Film Ženy v pokušení triumfoval na Novoměstském hrnci smíchu

[Tisková zpráva] Komedie Ženy v pokušení slaví triumf a televize Nova s ním! Film režiséra Jiřího Vejdělka, na němž se TV Nova podílela jako hlavní mediální partner, se stal nejúspěšnějším snímkem v novodobé historii Festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. Kromě šesti hlavních cen od odborné poroty získal snímek i Cenu diváků. Festival se konal v Novém Městě nad Metují od 12. do 19. června.

Sdílet

Praha 21. června 2010 – Vášnivá komedie Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení, která vypráví příběh tří žen, matky, dcery a babičky, z nichž první stojí na prahu nového života, druhá se potýká s první láskou a třetí na jejich problémy aplikuje svéráznou školu života, jednoznačně ovládla 32. ročník Festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. Snímek získal hlavní cenu Zlatý prim za nejlepší filmovou komedii, režisér Jiří Vejdělek si odnesl Cenu za nejlepší režii, herci Vojtěch Dyk a Lenka Vlasáková dostali Cenu za nejlepší mužský a ženský herecký výkon, Cenu za výtvarný počin obdržela autorka kostýmů Katarina Bieliková a Cenu Zdeňka Podskalského za nejvýraznější výkon mladého tvůrce získala Veronika Kubařová. Cenu za nejlepší scénář porota letos neudělila.

Ženy v pokušení, jejichž hlavním mediálním partnerem je TV Nova, získaly i Cenu diváků, o níž tradičně rozhoduje nejdelší doba, po kterou se diváci při promítání v kině smějí. Při soutěžní projekci této komedie časoměřiči naměřili 22,13 % smíchu. Film měl u diváků tak obrovský úspěch, že organizátoři festivalu museli navíc přidat dvě promítání. V těsném závěsu následovala komedie Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů, jejímž koproducentem je rovněž TV Nova, s 20,71 % smíchu.

Filmová komedie Ženy v pokušení se stala hitem letošního roku. Její autor, režisér a scenárista Jiří Vejdělek bodoval u diváků již úspěšným zpracováním románu Michala Viewegha Účastníci zájezdu, u jehož zrodu stála také TV Nova. Svůj režijní rukopis vtiskl rovněž promo kampani Novy Vy jste naše hvězdy, na níž se podílel.