Hlavní navigace

Filmaři dotočili příběh lásky a probuzení

[Tisková zpráva] Zasaženi bleskem. V pátek 12. června padne poslední klapka televizního filmu Zasaženi bleskem, který pro ČT natáčel režisér Jaroslav Brabec.

Sdílet

Scénář snímku napsala zkušená autorka Hana Cielová. Televizní diváci od ní již mohli vidět nedávno uvedený film Kanadská noc nebo před rokem vysílané a cenou Elsa vyznamenané Kočky. Hlavní role příběhu, který se točí kolem rakoviny prsu a její léčby, byla svěřena slovenské herečce Kamile Magálové. Po jejím boku se objeví Pavel Liška, a to v roli muže, který včas vstoupí do hrdinčina života. Dokáže totiž prý pouhým přikládáním rukou na prsa zastavit zhoubné bujení. Mezi oběma hrdiny začne docházet k postupnému sbližování. Ovšem příběh Zasaženi bleskem není jen milostný film, je to i film o víře, která může uzdravit, i když je pro celé okolí směšná. Je to film o hranici racionality a iracionality. O poznávání sama sebe, které k nám může přijít tou nejméně očekávanou cestou.

Do dalších rolí byli obsazeni Jaroslava Adamová, Leopold Haverle, Vanda Hybnerová, Pavel Nový, Naďa Konvalinková a Jiří Lábus. První klapka padla 18. května. Film se po dobu sedmnácti filmovacích dnů natáčel v reálech a exteriérech v Praze.Na obrazovkách by se měl objevit v první polovině následujícího roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).