Hlavní navigace

Filmová databáze FDb.cz má nový design a funkce

[Tisková zpráva] Po několika měsících příprav byla spuštěna nová verze Filmové databáze. Změny nejsou jenom kosmetické, kromě nového vzhledu a vylepšeného ovládání se tvůrci FDb zaměřili především na televizní program, kino program a DVD obchod. U filmů a osobností již jsou odkazy na IMDb a na své si přijdou i uživatelé Facebooku.

Sdílet

Televizní program
Nejdůležitější změnou u televizního programu je jeho další rozšíření o nové TV stanice a přidání nových ovládacích prvků, díky kterým si můžete vybrat jaké TV stanice se vám budou zobrazovat a libovolně si je seřadit, podle toho jak vám to vyhovuje. Hlavní výhodou televizního programu na Filmové databázi je to, že u většiny filmů v programu je odkaz na záznam v databázi, kde jsou detailní informace o filmu, fotky, trailery, komentáře uživatelů a mnoho dalšího. Televizní program je vždy minimálně týden dopředu.

Kino program
Denně aktualizovaný program kin z celé České republiky je nyní přehlednější a obsáhlejší. Zaregistrovaný uživatel si může vybrat až 8 svých oblíbených kin, které se v kino programu zobrazí jako první a jsou ihned vidět.

DVD obchod
Přestože DVD obchodů je jako hub po dešti, mnohé uživatele určitě potěší velký počet filmů, které lze koupit přímo na stránkách FDb. Pokud je v hlavičce filmu nákupní košík, lze si takový film ihned objednat. I ve filmografiích osobností je vidět, které filmy lze ihned objednat, což je svým způsobem velmi šikovná pomůcka pro každého vášnivého sběratele a filmového fanouška. DVD obchod provozuje Filmopolis s.r.o. Anglické nábřeží 1, 301 00 Plzeň.

Silnou stránkou FDb je v současné době především televize. Není nic jednoduššího, než v profilu svého oblíbeného herce či režiséra kliknout na kolonku TV a hned vidíte, kdy se vaše oblíbená osobnost objeví na obrazovce. Samozřejmě jen za předpokladu, že film je na FDb zanesený a zároveň propojený s TV programem. Pro všechny, kdo FDb ještě dosud nikdy nenavštívili, ještě připomenu, že na FDb se přidávají nejenom režiséři a herci, ale i role a další filmové profese, díky čemuž po propojení jednotlivých záznamů vzniká zajímavý obraz filmového světa. S FDb je propojen nejenom televizní program a program kin, ale i software Seznam DVD určený ke správě vaší domácí filmotéky, což také žádná jiná česká filmová databáze nenabízí. Ne každý je v surfování na internetu zběhlý, proto je dobře, že je nový design přehledný a registrace rychlá a jednoduchá. Hned po bezplatné registraci je možno používat všechny funkce databáze, takže ji určitě můžete bez obav doporučit i svým rodičům a prarodičům. Já osobně jsem s FDb i přes občasné chyby spokojený a vypěstoval jsem si na ní silný návyk.