Hlavní navigace

FILMOVÁ ZIMA ČESKÉHO ROZHLASU REGION VSTUPUJE DO DRUHÉHO TÝDNE

[Tisková zpráva] Český rozhlas Region připravil pro své posluchače druhý ročník ojedinělého projektu nesoucího název Filmová zima. Během 20 únorových všedních dnů zavítá putovní kino Regionu do 20 středočeských obcí. Jeho návštěvníci budou vždy mít na výběr z klasiky českého humoru.

Sdílet

Připravena je retrokomedie z dílny Jana Hřebejka U mě dobrý, příběh studentů, jejich rodičů, učitelů a graffiti Gympl, dobrodružná cesta dvou Romů v roztřeseném náklaďáku Roming, situační komedie řešící problémy manželského trojúhelníku Chyťte doktora a letní veselohra z prostředí moravských vinic Bobule.

Film, který si návštěvníci putovního kina sami vyberou, se bude promítat vždy v tradičním čase od půl šesté.

„Během prvního týdne našeho filmového turné jsme navštívili 5 obcí na Berounsku. Návštěvnost oscilovala mezi 18 diváky ve Všeradicích a 48 v Hýskově,“ shrnuje první týden Filmové zimy vedoucí promítací čety Michal Plšek a dodává: "Všude jsme se zatím setkali s vřelým přivítáním. Jsme rádi, že naše putovní kino mimo filmového zážitku přináší do středních Čech i radost a dobrou náladu.“ Ve Všeradicích a Loděnici si diváci vychutnali film Bobule, v Hýskově Chyťte doktora, v Tmani běžel Gympl a v Tetíně snímek U mě dobrý.