Hlavní navigace

Filmové návraty na ČT2 – Alain Delon

[Tisková zpráva] Odhodlaný, pronikavý, neodolatelný pohled, na který nelze zapomenout. Alain Delon se vrací na obrazovky České televize. Od 18. června vždy v sobotu na Dvojce odpoledne. Francouzská herecká hvězda opět zazáří ve filmech V plném slunci, Rudé slunce, Spálené stodoly, Policajt, Ledová ňadra a Plyšový medvídek.

Sdílet

Charismatický Francouz promluví k divákům hlasem tří oblíbených českých herců a vynikajících dabérů: Pavla Trávníčka (V plném slunci, Policajt, Ledová ňadra, Plyšový medvídek), Pavla Soukupa (Rudé slunce) a Eduarda Cupáka (Spálené stodoly).

Letní sobotní odpoledne na Dvojce prozáří také další velké hvězdy stříbrného plátna, například Maurice Ronet a Marie Laforetová (V plném slunci), Charles Bronson, Toshiro Mifune a Ursula Andressová (Rudé slunce), Simone Signoretová (Spálené stodoly), Catherine Deneuveová (Policajt), Claude Brasseur a Mireille Darcová (Ledová ňadra).

sobota 18. 6. 16:15 V plném slunci – A. Delon, M. Ronet a žár peněz, kterému nelze odolat. Francouzský thriller natočený podle románu Patricie Highsmithové (1959). Dále hrají: M. Laforetová, E. Popescoová, E. Crisa, F. Latimore a další. Režie René Clément.

25. 6. 16:20 Rudé slunce – Ch. Bronson, T. Mifune a A. Delon v jednom vlaku uprostřed Divokého západu. Western natočený ve francouzské koprodukci (1971). Dále hrají: U. Andressová, Capucine, B. Barri a další. Režie Terence Young.

2. 7. 16:35 Spálené stodoly – A. Delon a S. Signoretová, on hájí zákon, ona svou rodinu. Francouzsko-italské drama (1973). Dále hrají: P. Crauchet, C. Allégretová, B. Le Coq, Miou-Miou a další. Režie Jean Chapot.

9. 7. 16:50 Policajt – C. Deneuveová jako krásná gangsterská holka a A. Delon jako ten, co stojí na druhé straně. Francouzský thriller (1972). Dále hrají: R. Crenna, R. Cucciolla, M. Conrad, A. Pousse, P. Crauchet a další. Scénář a režie: Jean-Pierre Melville.

16. 7. 16:45 Ledová ňadra – A. Delon a C. Brasseur, oba milují jednu ženu, ale jen jeden zná její tajemství. Francouzský thriller (1974). Dále hrají: M. Darcová, A. Falcon a další. Scénář a režie Georges Lautner.

23. 7. 17:00 Plyšový medvídek – A. Delon jako uznávaný chirurg, který si bere vše a zpět se neohlíží. Francouzsko-italský psychologický thriller natočený podle Georgese Simenona (1994). Dále hrají: V. Forteová, F. Interlenghi, J. du Pageová a další. Režie Jacques Deray.

www.ceskatele­vize.cz/program