Hlavní navigace

Filmové zrození a smrt

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 4. září se diváci COOL movies mohou těšit od 20.15 na dramatický příběh ve filmu Zrození. Deset let poté, co jí zemřel její milovaný muž, se Anna (Nicole Kidmanová) rozhodne překonat smutek a vzít si Josepha, muže, který se jí už pár let dvoří. Na zásnubní párty se však střetne s devítiletým chlapcem (Cameron Brigit), jenž tvrdí, že je jejím zesnulým manželem Seanem, a varuje ji, aby si Josepha nebrala. Annu to rozčílí, zvlášť když se časem ukáže, že chlapec zná děsivě mnoho detailů z Annina dřívějšího života.

Sdílet

Herecký výkon Nicole Kidmanová v tomto filmu byl kritiky označován za jeden z jejích nejlepších.

Po dramatické romanci přijde na řadu hrůzostrašná atmosféra v hororu Kobylky nesou smrt, který uvede Prima Cool ve 22.05. Aby ochránila úrodu zemědělců, vyvine společnost Silogen geneticky upravené kobylky. Ty se místo zemědělských plodin živí hmyzem a živočichy. Bohužel se kobylkám podaří z laboratoří uniknout a dostat se do volné přírody dřív, než experiment skončí. Nejprve napadnou dobytek, ale netrvá to dlouho a pustí se i do lidí. Do nerovného boje s nimi se pouští tým vědců, který se musí pokusit zastavit smrtelné nebezpečí pro celé lidstvo.

NEDĚLE – V neděli se ve 20.15 podívá Prima COOL do středověku, kam nás zavede dobrodružný snímek Dračí srdce. Jeho příběh se odehrává v desátém století, kdy rytíř Bowen trénuje čtrnáctiletého prince Einona zacházet s mečem a učí ho dvorské etiketě podle starého kodexu z dob krále Artuše. V jednom z bojů je však mladý následník trůnu těžce raněn a jeho matka se rozhodne učinit vše pro to, aby ho zachránila. Vezme chlapce hluboko do jeskyní a tam požádá o pomoc draka. Drak se nad princem slituje a rozhodne se, že mu daruje půlku svého srdce, výměnou za přísahu, že bude dobře vládnout. Jenže jakmile chlapec dospěje a usedne na trůn, jakoby na svou přísahu zapomněl. V originále namluvil roli moudrého draka Sean Connery, čímž se rázem zvedla celému snímku popularita.

Ve 22.10 diváci COOL movies nahlédnou do světa gangsterů ve filmu K čertu s hrdiny. Brynie MacKay a Mike Brewer (Rod Taylor a Pete Duel), bývalí váleční piloti, si po válce pořídí letadlo a začnou podnikat v letecké dopravě. Situace se však značně zkomplikuje, když si je najme gangster a pašerák Harris, a oba piloti, aniž by o tom měli ponětí, mu pomáhají pašovat zboží pro černý trh. Zpočátku jde vše hladce, než je Harris seznámí se svou milenkou, krásnou Elanou (Claudia Cardinalová), která se do Brynieho zamiluje. Když piloti zjistí, do čeho jsou zapleteni, chtějí toho okamžitě nechat, ale Harris je donutí k poslednímu letu. Celá záležitost se zvrtne ve chvíli, kdy je Mike zabit. Brynie je totiž odhodlán svého kamaráda pomstít. Ve snímku z roku 1968 se objeví mimo jiné Claudia Cardinalová, která se spolu s Sophii Lorenovou a Gina Lollobrigidou řadí k nejkrásnějším italským herečkám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).